Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Ayhan KILIÇ – Biyografi

Ayhan KILIÇ 1978 doğumlu olup, lisans eğitiminden sonra 1. yüksek lisansını eğitim bilimlerinde yapmış ve 12 yıl Rehber Öğretmenlik ve Psikolojik Danışmanlık yaptıktan sonra, 2. yüksek lisansını klinik Psikoloji alanında yapmıştır. 22 yıllık tecrübesini aile, evlilik ve çift terapisi alanında genişleten Ayhan hocamız, haftanın 2 günü terapilere devam etmekte olup, diğer günler rehberlik ve makale yazma çalışmalarına devam etmektedir. 2012 yılında aldığı aile danışmanlığı eğitimi ile çift terapisi, aile terapisi ve evlilik öncesi uyum terapiler yapmakta olan Ayhan hocamızdan randevu almak için lütfen sekreteryadan boş gün ve saatlerini öğreniniz.

Aldığı Eğitimlerden bazıları:

Uygulamalı danışmanlık ve yardım becerileri

Sosyal psikoloji kuramları

Klinik psikolojide temel kavramlar

Çocuk ve ergenlerde bilişsel terapi teknikleri

Klinik görüşmede psikolojik değerlendirme esasları

Klinik psikopatoloji ve anormal psikoloji

Bilişsel davranışçı terapi ve vaka formülasyonu

FMP aile terapileri

Ayhan KILIÇ hocamız Aile Danışmanlığı kapsamında, Anne-Baba arasındaki ilişki ve iletişim sorunları, ebeveyn ile çocukları arasındaki problemler, aile içi şiddet, ayrılma/boşanma gibi problemlerde destek olmak, aile içi iletişim ve çatışma problemlerini çözmek, hayal kırıklığı ve tükenmişlik gibi sorunları çözmek için çekinmeden randevu alabilirsiniz.

Çocuklarda görülen davranış bozuklukları konusunda; çocukla oyun terapisi yöntemini benimseyen hocamız, öfke, saldırganlık, yalan söyleme, çalma, kardeş kıskançlığı, karşı gelme bozukluğu, alt ıslatma, dışkı kaçırma, parmak emme, kekemelik, tikler, tırnak yeme, mastürbasyon, aşırı çekingen ve içe kapanıklık, fobiler, kaygı bozuklukları, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öğrenme güçlüğü, ergenlerde okul başarısızlığı, kimlik karmaşası, sınav kaygısı, okul reddi gibi problemler üzerinde çalışmalar yapmaktadır.

Aile ve Çiftlere verilen Cinsel Terapi Kapsamında;

Cinsel terapi cinsel problemler konusunda eğitim almış, profesyonel kişilerce cinsel sorunlar yaşayan birey veya çiftlere uygulanan terapi şeklidir. Cinsel terapi kapsamında kadınlarda sık görülen vajinismus, cinsel isteksizlik, orgazm olamama, cinsel tiksinti bozukluğu, yine erkeklerde görülen erken boşalma, sertleşme sorunu, cinsel isteksizlik, orgazm olamama gibi cinsel problemler üzerinde çalışılır.

Cinsel terapiye varsa cinsel eşle birlikte gelinir. İlk oturumda cinsel öykü, cinsel sorun öyküsü alınır, sorun belirlendikten sonra tedavi amaçları ve planı oluşturulur. Cinsel terapide bedensel bir muayene yapılmaz ya da terapi sırasında cinsel ilişki kurulmaz. Cinsel muayene gerektiğinde kadın doğum uzmanına ya da üroloji uzmanına yönlendirme yapılır. Cinsellikle ilgili egzersizler terapi sırasında danışana anlatılır, öğretilir, uygulaması ev ödevleri şeklinde yapılır. Cinsel terapide başarı oranları genellikle yüksektir ve sorun tam olarak düzelmeden bırakılmadığı sürece tekrarlama olasılığı çok düşüktür. Cinsel sorunlar tedavi edilmediğinde ise bir süre sonra iletişim ve ilişki sorunları da sürece dahil olmakta ve problem daha karmaşık hale gelmektedir. Karşı taraf eşinin kendisini sevmediğini, istemediğini veya aldattığını düşünebilir. Oysa ki kısa süreli bir tedavi ile sorunların daha karmaşık hale gelmesini önleyebilir ve mutlu bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. Lütfen sizi bir arada tutan en kuvvetli bağın cinsellik olduğunu unutmayın, cinsel sorununuzu kabul etmekten ve bu konuda profesyonel bir yardım almaktan kaçınmayın.

Verdiği Danışmanlık Hizmetlerinin Konu Başlıkları:

  • Aile Danışmanlığı
  • Evlilik ve Çift Terapisi
  • Cinsel Terapi
  • Objektif ve Psikolojik Testler Uygulayıcısı
  • Çocuklarda Görülen Davranış Bozuklukları ve Önleme Yolları
  • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı
 
 
Aldığı Eğitimlerden Bazıları:
 

Adana’da psikologa gitmek yada bir yakınınızı götürmek için katlanacağınız psikolog ücretine baktığımız zaman bir çok farklı ücretlendirme ile karşılaştığınız doğrudur. bazı danışmanlık merkezleri ücretlendirme politikasını oluştururken sadece ülkenin içinde bulunduğu ekonomik dengelere bakarken, bazı danışmanlık merkezleri daha insancıl ve uygun bir ücretlendirme politikası izlemekte, bazıları ise Aile Bakanlığının belirlediği ücretlendirme politikasının sınırları içinde kalmaya özen göstermektedir. Biz Kariyer Aile Danışma Merkezi olarak belirlediğimiz ücret-fiyat politikası bakanlığımızın belirlediği sınırlarda kalmak olmuştur. Şu anda Adana’da 400 TL ile 2500 TL arasında seans-terapi ücretleri alınmaktadır. 2022 yılı için bakanlığın belirlediği ücretlendirme ise 250-590 TL arasındadır. Ayhan KILIÇ hocamız ve merkezimizde çalışan tüm ekibimiz için belirlediğimiz ücretlendirme nakitte 480 TL olup her seans ücret alınmaktadır.

Sizde adanada aile, evlilik ve çift terapisi konusunda hizmet almak istiyorsanız merkezimizden bir hocamızı seçebilirsiniz.

Hemen Arayıp Randevu Alınız: 0544 204 81 82 ve 0322 234 9 234