Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Cinsel Danışmanlık

Cinsel Terapi Süreci Nasıl Olmaktadır?

Cinsellik duygularımızın en yalın haliyle dışa vurumudur ve duygular örselendiğinde cinsel problemlerimizde oluşabilmektedir. Bu gayet normaldir.

Bu seanslarda ilk önce seanslara çift olarak gelmeleri, ilk seansta sorunu tanılamak sonraki seanslarda cinsel terapi sürecine girmek amaçlanmaktadır.

Cinsel terapilerde düşünüldüğü üzere klinikte cinsel uygulamalar yaptırma, müstehcen gerçek video ve resim gösterimleri vs. gibi mahremiyeti ihlal edici türden şeyler kesinlikle yapılmamaktadır. Cinsel terapi bu değildir.

Cinsel terapi seanslarında öncelikle çiftlerin duygusal uyumu ve sonrasında cinselliğe bakış açıları gerekirse geçmiş örüntüler konuşulmakta ve tedaviye yönelik cinsel konular ağırlıklı olarak konuşularak davranışçı ödevlerini kendi rahat ettikleri ortamda veya evlerinde yapmaları istenmektedir.

  • Vajinismus
  • Erken boşalma
  • Sertleşme problemi
  • Cinsel isteksizlik
  • Hiperseksüalite (aşırı cinsel istek) gibi birçok problemde ilk çift görüşmesinden sonra paket seanslar halinde cinsel terapi süreci ile tedavi yoluna gidilmektedir.

Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu)

Erkeğin penis vajina birlikteliğine ilişkin peniste yeterli sertliği sağlayamaması durumudur.

Birçok psikososyal faktöründe ele alınabileceği “Bilişsel Davranışçı Cinsel Terapi” ile yaklaşık 6-10 seans süresince çözüme ulaşması amaçlanmaktadır.

Erken Boşalma (Denetimsiz Boşalma)

Erkeğin cinsel uyarılma sırasında, cinsel birleşme öncesi veya cinsel birleşme sırasında kontrolsüz olarak erken boşalması durumudur.


Cinsel İsteksizlik

Bireyin kültürel veya toplumsal bazda yaşamış olabileceği baskılar, ödipal çatışmalar, karşı cinse olan genel olarak veya durumsal olarak uyarılma azlığı yaşaması gibi konuların ele alındığı bir süreçtir.

Uzman Psikolog ve Aile Danışmanlarından Randevu Almak İçin

0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234