Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Birgül Bahar ŞEN-Biyografi

WhatsApp Image 2023 11 06 at 13.22.02

Uzmanlık: Aile, Evlilik ve Çift

Diller:  Türkçe

Adres: Çınarlı Mahallesi, Atatürk Caddesi Özülkü iş merkezi Kat:14  D:2 – 3
(Özel Medikalpark Hastanesi Üstü

Eski Üniversal Hastanesi Üstü)

Email: adanaterapi01@gmail.com

Telefon: +90544 204 61 82

Birgül Bahar ŞEN (Aile Danışmanı)

Lisans eğitimini bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı ile yine İstanbul Üniversitesinde pedogojik formasyon almıştır. Aldığı eğitimler doğrultusunda farklı illerde çeşitli kurumlarda aile, evlilik çift ve bireysel danışmanlık alanlarında çalışmıştır.

Birçok sivil toplum örğütünde aile, kadın, çocuk ve gençlere danışmanlık hizmetleri ve seminerlerler vermiştir. yaptığı çalışmalar sonucunda aile üyeleri ve eşler arasında çatışmaların kişilerin psikolojileri ve özellikle  çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerini gördüğünü, aile üyeleri ve eşler arasındaki aile içi çatışmaların çözümün için çiftlerin destek almalarının ailenin sürekliliği ve uyumunu sağladığını böylece aile üyeleri dahilinde herkes için olumlu etkiler yaratığını açıkladı.

Böylece  aile içi çatışmaların ve boşanma oranlarını azaldığının daha mutlu, daha güçlü aile yapısı sağlaması nedeniyle oldukça önemli olduğunun altını çizdi. Mesleğini severek yaptığını ve edindiği tecrübeleri etik kurallar içinde Özel Kariyer Aile Danışmanlık Merkezinde sizlere sunmakta mutluluk duyguduğunu ifade etti.

ÇALIŞMA ALANLARI

 • Aile içi iletişim terapisi
 • Aile üyeleri arasındaki çatışmalar
 • Aile düzeninde yaşanan değişiklikler
 • Aile içi ve dışı yaşamsal krizler
 • Ebeveyn ve  çocuklar arasındaki sorunlar
 • Kardeşler arası kıskançlık
 • Evllik öncsesi çift danışmanlığı
 • Evlilikte eşler arasında kök aile sorunları
 • Eşler arası uyum prolemleri
 • Eşler arası ilgi ve beğeni kaybı
 • Evliikte fİnansal sorunlar para yönetimi
 • Evlilikte madd iharcamalar konusunda anlaşmazlıklar  
 • Evlilikte iş bölümü sorunları Boşanma ve boşanma sonrası süreç
 • Tek ebevenlık sorunları
 • Eşler arası kıskançlık-aldatma
 • Çift danışmanlık ile evilik  kararı ve süreci ,
 • Bireysel danışmanlık ile eş seçimi karar süreci

AİLE VE EVLİLİK

Bir çatı altında yaşayan anne, baba ve çocukların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri adına ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Ailelere yaşamış oldukları problemlere yönelik uygun davranış yöntemleri sunmakta ve daha faydalı olabilecek devlet ya da özel kurumlar varsa gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

CİNSEL TERAPİ

Cinsel Terapi alanında tüm Türkiye’nin her yerinden danışanları olan Birgül Bahar Şen, çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkileyen, çevresel, fiziksel, kültürel ve ruhsal durumlardan kaynaklı cinsel problemlere çözümler sunmaktadır. 

ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

Birgül Bahar ŞENçocuk ve ergen danışmanlığı alanında saldırganlıkyalan söylemeçalmakardeş kıskançlığıkarşı gelme bozukluğualt ıslatmaparmak emmetiklertırnak yemeaşırı çekingen ve içe kapanıklıkfobileruyku bozukluklarıyeme bozukluklarıdikkat eksikliği/dağınıklığı ve hiperaktiviteöğrenme güçlüğüergenlerde okul başarısızlığıkimlik karmaşasısınav kaygısıokul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

PROFESYONEL KOÇLUK

Ülkemizde koçluk hizmeti daha çok öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu olarak bilinmektedir. Oysa profesyonel koçluk kişilerin duygusal ve düşünsel potansiyellerini ortaya çıkararak, harekete geçmelerini sağlamaya yöneliktir. Özenle seçilmiş bilgiler ve uygulamalar ile gerçek bir koçluk hizmeti almak isterseniz sizlerde Uzman Aile Danışmanı ve Profesyonel Koç olan Birgül Bahar ŞEN hocamızdan destek alabilirsiniz.

ALDIĞI EGİTİMLER

Aile Danışmanlığı-İstabulÜniversitesi

Pedagojik-Formasyon İstanbu Üniversitesi

Topluluklar ve Çocuklar İçin P4C uygulayıcı eğitimi

İstanbul Üniversitesi

Aile ve Çift Terapisi Eğitimi

Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi

Şema Terapi

Kısa süreli Çözüm Odaklı Terapi