Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Emine ARSLAN – Biyografi

aile danışmanlığı merkezi emine arslan

Uzmanlık: Çocuk Oyun Terapisti

Adres: Çınarlı Mahallesi, Atatürk Caddesi Özülkü iş merkezi Kat:14  D:2 – 3
(Özel Adana Hastanesi Üstü)

Email: adanaterapi01@gmail.com

Telefon: +90544 204 61 82

  1979 Adana doğumlu Emine ARSLAN, 2005   yılında mezun olmuş, mezun olduğu yıl, bir rehabilitasyonda özel eğitimci olarak göreve başlamıştır. tam 12 yıl özel çocuklarla, program bazlı çalışmalar yapmış, Dikkat Eksikliği, Dil Konuşma Güçlüğü, Disleksi, A-tipik Otizm ve Çocuklarla Oyun Terapisi  konularında yoğun çalışmalar yapmıştır. 2020 yılından itibaren Özel Kariyer Aile Danışma Merkezinde Çocuk Terapisti ve Çocuk Oyun Terapisti çalışma alanları ve Aile Danışmanı Ünvanı ile çalışmaya başlamıştır.

   ‘’Her çocuk bir hazinedir.’’  Yeter ki bu hazineyi doğru zamanda, doğru tekniklerle le gün yüzüne çıkarmayı bilelim. Sevgi, ilgi, şevkat ve sabırla doğru  şekillendiği taktirde değeri artacak ve ışıltısı önce kendisini sonra etrafını ,sonra yaşadığı toplumu ve dünyayı aydınlatacaktır. Unutmayalım Dünyanın en değerli mücevherleri de doğada bulunan bir taştır, işlenince servet değerinde hazineye dönüştürülüyorlar.

       Emine  ARSLAN Özel eğitim alanında çalışmış ve  Milli Eğitim Bakanlığının, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğünün Düzenlemiş olduğu Özel Eğitim Alanında Uzman Öğretici ünvanını  ve    Dil Konuşma Bozuklukları eğitimini ‘de tamamladıktan sonra Down sendromlu, Otizm spekdrum bozukluğu, Atipik otizm bozukluğu olan,  zihinsel, gelişimsel , davranışsal , özgül ve yaygın öğrenme güçlüğü olan , özellikle alıcı dil ,ifade edici dil,konuşma güçlüğü çeken  çocuklara , bireylere ve  yakınlarına destek  olmuştur 

ALDIĞI EĞİTİMLER                               

  1. OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ – ÇOCUK TERAPİSTLİĞİ                                      
  2.  AİLE DANIŞMANLIĞI                                               
  3. OYUN TERAPİSİ                                                           
  4. DİL VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI                             
  5. BÜTÜNLEŞİK SARMAL TERAPİ
  6. RİTMİK PERFORMANS TERAPİSİ
  7. MİZİK TERAPİSİ
  8. MOXO TESTİ
  9. NEUROSOUND VE MENTALTİMER