Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Psikolojik Danışman Selin Şenateş Adana

Psikolojik Danışman Selin Şenateş Adana

Psikolojik Danışman Aile ve Evlilik Terapisti 
Selin ŞENATEŞ


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
bölümünden mezun olan Selin ŞENATEŞ, Gebze Üniversitesi’nden Aile ve Evlilik Danışmanlığı eğitimi alarak Aile Terapisti unvanını aldı. Mezun olduğu yıldan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı farklı kurum ve kuruluşlarda Psikolojik Danışman ve Aile Terapisti olarak görev yaptı. Hem çeşitli eğitimler almaya devam ederek kendini geliştirmeye hem de psikoterapi alanında aktif olarak çalışmaya devam eden Şenateş, çoğunlukla Batı ülkelerinden aldığımız psikoterapi tekniklerinin  Türkiye’de yaşayan bireylerin yapısına uygun hale getirilmesi gerektiğini savunmakta ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır. Bu bakış açısıyla çocuklara,ergenlik dönemindeki bireylere,yetişkinlere ve ailelere yönelik psikoterapi hizmeti vermektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

-Aile ve Evlilik Terapisi

-Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT)

-Oyun Terapisi

-Cinsel Terapi  

-Objektif Testler 

-Projektif Testler

 ÇALIŞMA ALANLARI
AİLE TERAPİSİ

Psikolojik sağlamlığın ailede kazanıldığı düşünülecek olursa ailenin sağlıklı bir yapıya sahip olması o ailenin üyelerinin tüm hayatını etkiler. Birey aileden aldığı psikolojik altyapıyı hayatının her alanına taşır, özel yaşamını,iş yaşamını,sosyal ilişkilerini,evliliğini,çocuğuyla ve eşiyle olan ilişkisini bu altyapı üzerine  inşa eder. Bu bağlamda Şenateş, eşlerin var olan çatışmalarını sağlıklı bir şekilde ele almalarına, aralarındaki sevgi, saygı ve güveni yeniden canlandırmalarına, cinsel problemlerin çözümüne, evlilikten alınan doyumun maksimum seviyeye çıkarılmasına böylelikle daha mutlu bir aile ve daha huzurlu çocuklar yetiştirilmesine olanak sağlayan aile terapisi için danışanlarını kabul etmektedir.

OYUN TERAPİSİ

Oyun terapisi, çocukluk döneminde çeşitli sebeplerden ötürü yaşanan uyum problemleri, davranım bozukluğu, uyku bozukluğu, depresyon, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, obsesif kompulsif  bozukluk, altını ıslatma ve kirletme, tırnak yeme, sosyal fobi, özgül fobi, okul  sorunları, tik bozuklukları gibi psikolojik problemlerin çözümünde sonuç odaklı bir rol oynar. Şenateş, Oyun Terapisti olarak çocuklarla aktif bir şekilde çalışmaktadır.

BİREYSEL TERAPİ

Şenateş, bireylerin hayat yolunda sosyal yaşamlarını, iş yaşamını, kişilerarası ilişkilerini, psikolojik iyilik halini etkileyen bir çok problemin çözümünde başvurulması gereken en profesyonel ve objektif çözüm yolu olan bireysel terapi alanında ergenlik dönemindeki bireylerle ve yetişkin bireylerle,  psikolojik iyilik halinin yeniden kazanılmasına olanak sağlayacak terapi teknikleriyle  aktif olarak hizmet vermektedir.

CİNSEL TERAPİ

Evliliğin temel yapıtaşlarından biri olan cinsellik olgusunda yaşanacak problemler evlilikten sağlanılan doyumu azaltır ve çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmasına neden olarak iletişimin bozulması, tartışmaların artması, birbirini anlayamama gibi evliliğin mutlu ilerlemesine engel olacak sorunlara ortam oluşturabilir. Vajinismus, cinsel isteksizlik, erken boşalma gibi problemler en yaygın cinsel sorunlardır. Şenateş, cinsel sorunların temeline inerek uygun terapötik tekniklerle cinsel terapi alanında da hizmet vermektedir.

Randevu Almak İçin Lütfen Arayınız. 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234