Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Adana’da Terapi Ücretleri

adana terapist ücretleri

Adana’da Terapi Ücretleri

İçeriğin Konusu: Adana’da Terapi Ücretleri

Terapi kavramı gün geçtikçe hayatımızda önemli bir yer kaplamaya başlamıştır. Özellikle son zamanlardaki dalgalı yaşam tarzının yaşam dengesini olumsuz yönde etkilemesi sonucu insanların bireysel ve aile terapisine olan ilgi ve ihtiyaçları artmıştır. Artan ihtiyaç doğrultusunda ise terapi uygulamaları ciddi anlamda yayılmıştır.

Terapi Nedir?

Amerikan Psikoloji Derneği’ne (2020) göre terapi tanımı “insanların zihinsel süreçlerini ve duygularını anlamlandırabilmeyi sağlayan, psikolog ve danışan arasında işbirliği içersindeki tedavi süreci” şeklinde tanımlanmaktadır. Bu tanımda zihinsel süreçler ve duyguları anlamlandırma kavramları ön plana çıkmaktadır. Nitekim anlam kazanamayan duygu, düşünce ve davranışsal durumlar insanda var olan psikolojik ve bedensel sağlığı tehlikeye atmaktadır. Bu tehlike ise zamanla büyümekte ve başetmekte kişiyi yetersiz bırakmaktadır. Öyle ki zamanla kendi kendine yetemez hale gelince işlevsellik zayıflayınca desteğe başvurur. İşte terapi süreci tam da burada başlamaktadır.

Terapist Kimdir?

Terapist, alanında gerekli belge ve donanıma sahip, terapi sürecini sürdüren uzmandır. Danışan ise bu terapi sürecinde terapiye ihtiyaç duyan ve destek almak için uzmana başvuran kişidir. Terapi süreci danışan ve terapist arasında devam eder.

Terapist Ne İş Yapar?

Terapist alanında aldığı uzmanlık bilgisi ile desteğe başvuran danışanlara psikososyal destek sağlar. Psikoterapi alanlarından bilişsel davranışçı psikoterapi, duygusal şema terapi, cinsel terapi gibi terapiler yapar. Ayrıca aile ve çocuk terapisi uygulaması da aldığı eğitimler ve süpervizyonlar doğrultusunda uygulanabilmektedir.

Adana’da Terapi Ücretleri

Terapi ücretleri ilden ile, terapistten terapiste değişebilmektedir. Terapistin mesleki tecrübesi ücret genellikle terapi seans fiyatlarını etkilemektedir. Adana’da Terapi ücretleri de farklılıklar göstermektedir. Özel Kariyer Aile Danışma Merkezi’mizde uygun fiyat ve profesyonel ekibimizle hizmet sunmaya ve değer üretmeye devam ediyoruz. Danışan memnuniyeti çerçevesinde uzman ekibimizle size bir telefon kadar yakınız.

Randevu ve ücretsiz bilgi için 0544 204 6182