Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL

psikolog betül özoğul

Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL


Adana doğumlu olan Uzman Psikolog Hocamız İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Eğitimini tamamladıktan sonra Selçuk  Üniversitesi Aile Psikolojisi bölümünde yüksek lisansa başlayan hocamız başarılı bir ders ve Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı süpervizyon süreci ardından şu anda ‘’Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Olan Ergenlerin Akıllı Telefon Bağımlılığı Düzeyleri, Mizaç Özellikleri ve Anne Baba Tutumları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi’’ konulu tez çalışmalarına devam etmektedir. Bu bilimsel çalışmayla birlikte çağımızın yaygın problemlerinden olan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozukluğu, telefon ve internet gibi davranışsal bağımlıklar konusunda sorunlar yaşayan bireylere yardımcı olmayı hedeflemektedir. Tezini tamamladıktan sonra psikoloji alanında yeni bir Doktora programı için hazırlanmaktadır.

     Öğrenim hayatı boyunca psikoloji alanında çalışmaya başlayarak tecrübe kazanan hocamız şu anda Özel Aile Danışmanlığı Merkezi’nde psikolog olarak çalışmakta ve bireylerin yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmeleri için yardımcı olabilmeyi amaçlamaktadır. Bireysel danışmanlıkta başta kaygı bozukluğu, panik bozukluk, fobiler, depresyon, öfke kontrolü, kişiler arası ilişkilerde yaşanan problemler olmak üzere Bilişsel Davranışçı Terapi ağırlıklı psikoterapi yöntemleri uygulayarak hizmet vermektedir.

     Çocuk ve ergenler ile olan çalışmalarında başlıca dikkat ve hiperaktivite bozukluğu, akıllı telefon ve internet bağımlılığı, alt kaçırma, öfke, sınav kaygısı, kardeş kıskançlığı, parmak emme ve davranış problemlerinde yardımcı olmaktadır. Çalışmaları sırasında eğitimini almış olduğu testleri ve teknikleri kullanarak çocuk ve ergenlerin problemlerini tespit etme ve çözüme ulaştırmayı hedeflemektedir. Bu süreçte anne ve babaları da nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendirerek sürece katılmaları konusunda teşvik edici bir yol izlemektedir.

     Aile ve çift danışmanlığında, aile içerisinde ve çiftler arasında yaşanan sıkıntıların ele alınarak çözümlenebilmesini amaçlamaktadır. Aldığı aile danışmanlığı, aile ve çift terapileri eğitimleri doğrultusunda aile üyelerine saygı duyarak onlara karşı açık ve dürüst olmayı, problemlerin çözümü için etkin bir rol oynamaktadır.

Ofis Sekreterinden Randevu Oluşturmak İçin: 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

Numaralı Telefonları arayabilirsiniz.