Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Uzman Çocuk Psikologu Havva Betül ÖZOĞUL

özel adana psikolojik danışmanlık

Uzman Çocuk Psikologu Havva Betül ÖZOĞUL

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL

Uzman Psikolog  Havva Betül ÖZOĞUL iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL şuan Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezinde uzman psikolojik danışman olarak çalışmaktadır. ruh sağlığı yerinde, yaşam ve iş doyumu yüksek, sağlıklı aile ve kişilerarası ilişkilere sahip bireyler yetişmesi için bireysel ve aile danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında 6 – 18 yaş arası çocuk ve gençlere ve aynı zamanda ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Çocuk terapisi davranışlarında yada duygularında güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olabilmek için uygulanan teknikleri kapsar, bu tekniklerin bir çoğunu okuduğu dönemde tamamlayan betül hocamız, bazı teknik ve eğitimleri ise lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra özel kuruluşlardan almıştır.

Çocuk Terapisine ne zaman başvurulur sorusuna baktığımız zaman;

Psikolojik hastalıklar, gelişim problemleri, Dikkat Eksekliği ve Hiperaktivite, Tembellik,    agresif davranışlar, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas-kayıp sonrası, boşanma dönemi, psikosomatik şikayetler, uyku problemleri, okul problemleri, travmalar, yaşam evreleri, duygudurum bozuklukları, alt ısltma, kardeş kıskançlığı gibi durumlarda çocuk psikologu&pedegogu ile görüşmelisiniz.

Ayrıca Betül Hocamız, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite konusu ile özel olarak ilgilenmiş ve bu alanda özel çalışmalar yaparak, Adana ve bölgesinde ilk kez kullanılan ve yüksek oranda verim alınan yeni yöntemler kullanmaktadır.

      Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL Objektif, Projektif birçok psikolojik testi uygulama yetkisine ve yeterliliğine sahiptir. 

Uygulamış olduğu psikolik testler;

Zeka Testleri: Wısc-r zeka testi, Toni 4, P Toni, Stanford Binet, Cattell 2A, Cattell 3A, Labirent, Goodenough Adam Çizme, Kent EGY

Projektif Testler: Cat, Tat, Fat, Mürekkep Lekesi Testi, Louisa Duss, D10, Beiere Cümle Tamamlama, Coppitz İnsan Çizme, Goodenough Adam Çizme.

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL’in aldığı eğitimler;

 • 2011- Farkındalık Terapisine Giriş – Prof. Dr. Kültegin Ögel
 • 2011- SCID 1 ve SCID 2 – Doç. Dr. Selçuk Aslan
 • 2012- Bilişsel ve Davranışçı Terapi Eğitimi – Hakan Türkçapar
 • 2012- Kişiler Arası Sorun Çözme Becerileri – Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 
 • 2012- Danışma Sürecinin İşleyişi ve Terapinin Gücü 
 • 2012 – Psikolojik Danışmanlık Mesleğinde Harekete Dayalı Tekniklerin Kullanımı 
 • 2013 – Çocuklar için Saldırganlığı Önleme Müdahale Programı – Adalet Bakanlığı 
 • 2013 – Yetişkinler için Madde Bağımlılığı Programı – Adalet Bakanlığı 
 • 2013 – Yetişkinler için Genel Suçlu Davranışı Programı Eğitimi – Adalet Bakanlığı 
 • Aile Eğitimi (0 – 18 yaş) – Milli Eğitim Bakanlığı 
 • 2014 – Eğitici Becerileri Eğitimi – Adalet Bakanlığı 

 

Randevu için

 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

 

Uzman Psikolog Havva Betül ÖZOĞUL