Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Adana Cinsel Terapi

adana cinsel terapi

Adana Cinsel Terapi

Adana Cinsel Terapi

Cinsel terapi, çiftlerin daha sağlıklı ilişki zemini oturtmak için başvurduğu danışmanlık türüdür. Adana cinsel terapi desteği almak isteyenler bu alanda hizmet veren profesyonel kurumları tercih etmelidir. Adana cinsel terapi, kadınlarda ve erkeklerde cinsel aşamalarda yer alan problemlere değinir. Bu problemleri çözmek için farklı teknikler kullanır.

Adana cinsel terapi, danışmanlık desteğini konuşma üzerine verir. Çiftlerden birinin ya da ikisinin cinselliğin hangi aşamasında sorun yaşadığını tespit eder. Bu tespiti yaparken bireyin daha önce yaşadığı travma var mı kontrol eder. Bazı cinsel problemlerin sebebi çocuklukta yaşanan travmalar olabilir. O yüzden de Adana cinsel terapi desteği alırken dikkat edilmelidir. Adana cinsel terapi desteği şu konularda alınabilir;

 • Çiftlerde cinsellikle ilgili görülen özgüven problemi ( kendini beğenmeme ya da yetersiz görme vb. )
 • Cinselliğe karşı istek duymama
 • Erken boşalma
 • Vajinismus
 • Orgazm bozukluğu
 • Cinsel işlev bozukluğu
 • Ağrılı cinsel birleşme

Yukarıda sayılan durumlarla karşılaşıldığında ilk iş Cinsel terapi desteği almaktır. Gözünüzde büyüttüğünüz ve cinsel sağlığı etkileyecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Öncesinde önlem almak ya da yukarıda sayılan problemlerin üstesinden gelmek için cinsel terapi desteği şarttır.

Adana cinsel terapi ile cinselliğin sadece fiziksel değil duygusal da olduğunu anlarsınız. Kadınların ve erkeklerin cinsellikten beklentilerini karşılıklı konuşarak fark çözebilirsiniz. Öncesinde partnerinize vermediğiniz önemi cinsel terapi desteği ile verirsiniz. Taraflardan ikisi de mutlu oldukça cinsellik devam ettirilebilir. Ancak taraflardan biri farklı sebeplerle cinselliğe yanaşmıyorsa o zaman sorun var demektir.

Öncesinde itiraf edemediğiniz ama evlenince ortaya çıkan bazı problemleriniz olabilir. Öncesinde yaşadığınız bazı travmalar, sizi cinsellikte zorlayabilir. Partnerinizle karşılıklı olarak paylaştığınız duygular size olumlu yansır. Çiftler birbirleri ile iletişim halinde olduğunda cinsellik daha rahat gerçekleşir.

Kadınlarda görülen vajinismus gibi problemler partnerinizi de zorlar. Vajinismusa kesin çözüm bulmak için Adana cinsel terapi almalısınız. Vajinismusa kesin çözüm bulmak için;

 • Psikiyatri uzmanı
 • Psikolog
 • Doktor

yardımcı olacaktır. Vajinismus ve diğer cinsel işlev bozukluklarında terapi desteğine göre seans sayısı da artar ya da azalır. O yüzden Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi gibi yerleri tercih edin. Bu gibi kurumlarda özellikle vajinismus ve cinsel terapi ile ilgilenen çok sayıda uzman vardır Cinsel terapist olarak faaliyet gösterdiklerinden sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulunur. Cinsel terapi seansında danışman;

 1. Cinselliğe dair fiziksel engeliniz bulunup bulunmadığını sorar.
 2. Öncesinde yaşadığınız travma varsa onu anlatmanızı ister.
 3. Fiziksel problem yoksa ruhsal tedavi için psikoterapi tekniklerini kullanır.
 4. Konuşma ve telkinler ile cinsel terapi seansı yapar.
 5. Seans sonunda cinselliğe yaklaşımınız değişir.
 6. Cinselliği algılayış biçiminiz değiştiğinden sağlıklı cinsel birliktelikler mümkün olacaktır.

Adana Cinsel Terapist

Cinsel terapi desteği almak istemenize rağmen çekiniyorsanız kendinizi rahat hissedeceğiniz danışmana başvurmalısınız. Adana cinsel terapist arayanlar Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçin. Deneyimli cinsel terapistler olduğundan sorunlarınızın çözümü de daha kolaydır.

Cinsel terapi seansı almak istiyor ancak karar vermekte zorlanıyorsanız acele edin. Cinsel problemler ve vajinismus evliliklerde çoğu sorunun kaynağı olarak görülür. Düzenli cinsel birliktelik yaşamayan çiftler bir süre sonra birbirlerinden uzaklaşır. Cinsel terapi desteği alarak partnerinizle daha mutlu olmak için önünüzdeki engelleri kaldırabilirsiniz.

Cinsel terapi araştırması yaparken bu konuda tedavi olmak istediğinizi kabul edin. Sonrası daha kolay olup cinsel problemleriniz ve vajinismus yok olur.