Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Adana Çift Terapisi

adana çift terapisi

Adana Çift Terapisi

Adana Çift Terapisi

Çiftlerin birbirleri ile ilgili çözüm bulmakta zorlandığı problemlerde uzman desteği alınır. Bu desteğe çift terapisi denir. Kısır döngü haline gelen ve çiftlerin tek başlarına çözemediği problemde Adana çift terapisi devreye girer. İlişki ilerledikçe ya da ilk başlarda çiftler arasında bazı problemler ortaya çıkabilir. Her çift problem çözmede mantıklı ve akılcı hareket edemeyebilir. Çünkü sen bunu yaptın ben bunu yaptım muhasebesi ile soruna çözüm bulunmaz. Adana çift terapisi alarak bu kısır döngüden kurtulmak mümkündür.

Çift terapisi, her ilişkinin farklı gerçeği olduğu üzerine kurulur. İlişkilerde bir araya gelen yetişkinler kişilikleri ile iletişimlerini şekillendirir. Hatta öncesinde anne ve babasından gördüğü iletişim şeklini çiftler ilişkilerinde uygular. Adana çift terapisi, ilişki dinamiğini zinde tutmak için gereklidir. Normalde çok güzel ilerleyen bir ilişkiniz vardır. Ancak bir konuda anlaşamazsınız ve o konu ilişkinin ortasında durur. Konuyu çözümlemediğiniz sürece ilişkide kavga ya da inatlaşmalar artar. Adana çift terapisi, tek seferlik çözüm arayışlarınızda bile oldukça faydalıdır.

Terapist, Adana çift terapisi ile ilişki dinamiğinizi de sorgulamanıza yardımcı olur. Toksik ilişki içinde bulunuyor ancak bunu fark edememiş olabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ilişkide sıkışmış ya da kötü hissediyorsanız çift terapisi alın. İlişki içerisinde tarafların karşılıklı istekleri vardır. Çift terapisi bu isteklerin açık şekilde ortaya çıkmasına da yardımcı olur. Çiftler yıllarca söylemeye çalıştığı ancak ifade edemediği konuları Adana çift terapisi ile açıklığa kavuşturur.

İlişkilerde genelde haklı ve haksız mücadelesine girilir. Ancak bazen haklı ya da haksız olmaktan ziyade mutlu olmayla ilgilenmelisiniz. Birbirinizin kişiliğine ve değerlerine açıkça saldırmadığınız müddetçe her ilişkide görülen problem doğaldır. Ama bu problemlerin belli bir düzeyde olması gerekir. Hangi konularda müsamaha gösterileceği hakkında bilginiz olmayabilir. İlişkinizi anlamlandırarak ilişkide üstlendiğiniz rolü öğrenirsiniz. İlişki terapisi olduğundan bireysel danışmanlıktan farklı terapi süreçleri vardır.

İlişkinizde sorunların üstesinden gelerek mutlu olmak istiyorsanız mutlaka çift terapisi ile görüşmelisiniz. Her çiftin ilişki dinamiği ve DNA’sı farklı olduğundan terapi süresince izlenecek yol değişir. Farklı çift terapi seanslarının uygulandığı Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçin. Aile danışmanı ve psikolojik danışmandan en iyi çift terapisi alarak ilişkinizdeki sorunları çözersiniz. Profesyonel ve kendini yetiştirmiş kişilerden oluşan kadro ile Adana ilişki terapisi desteği verilir.

Adana Çift Terapisti

Çift terapisti ile görüştüğünüzde ilk olarak ilişkinizde yaşadığı problemi dinler. Gerek görüyorsa partnerinizle birlikte terapi almanız gerektiğini önerir. İlişkide kusurlar her zaman ortak olarak bölüşülmez. Bazen taraflardan biri ağır kusurludur. O zamanlarda çift terapisi birlikte alınır. Bu sayede kusuru fazla olan taraf da kendini görebilir.

Çift terapisi, ilişkide çiftlerin ihtiyaçları doğrultusunda terapi uygular. Terapi esnasında psikoterapi tekniklerinin uygun olanını kullanır. Çift terapisti şu tekniklerden yaralanır;

  • Çözüm odaklı çift terapisi
  • Gottman çift terapisi
  • Sistemik çift terapisi
  • Bilişsel davranışçı terapi ile uygulanan çift terapisi
  • Duygu odaklı çift terapisi
  • Psikanalitik çift terapisi

Bu terapi yöntemlerinden her biri çiftler dinlenildikten sonra uygulanabilir. Her birinin çiftlerin ilişkisinde değindiği farklı sorunlar vardır. Duygu odaklı çift terapisi, ilişkilerde duygular üzerinden ilerlenen çift terapisidir. Çiftlerin sorunu her ne olursa olsun uygun çözüm yolu bulmak profesyonellik gerektirir.  Çift terapisti ile çift terapisi alınması daha kolaydır. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi’nden çift terapisi alıp ilişkinizdeki sorunlardan kurtulun.