Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Adana En İyi Psikolog, Adana Da En İyi Psikolog

adana en iyi psikolog

Adana En İyi Psikolog, Adana Da En İyi Psikolog

Adana En İyi Psikolog, Adana Da En İyi Psikolog

Ruhsal sağlığınızı önemsemek ve mutlu hayat sürmek için danışmanlık hizmeti almalısınız. Aile ortamında ya da ilişkilerinizde sağlıklı iletişim kurmak için psikolojik danışmanlık önemlidir. Herkes kendi şartlarında zor ve katlanılması kolay olmayan zamanlar geçirir. Burada önemli olan süreci kolayca atlatabilmektir. Adana en iyi psikolog ya da Adana da en iyi psikolog desteği alarak sorunlarınızı gözden geçirin.

Hayatta yaşadıklarınız fiziksel ve ruhsal bazı sorunlara neden olur. Psikolojik rahatsızlık sonucunda yaşadıklarınızın etkisi kolayca silinmez. Daha da önemlisi etkisi fazla fiziksel ve ruhsal problemlere yol açar. O yüzden de Adana en iyi psikolog desteği almalısınız. Çünkü danışmanlık desteği alınmadığı sürece kendinizi rahatlamış hissetmezsiniz.

Çocuklarınızın akıl ve zeka gelişimini destekleyecek yöntemlerden biri de psikolojik danışmanlık almaktır. Çocuklar dönem dönem çevresel ve ailevi travmalara maruz kalır. Bu travmaların bir kısmına ebeveynler şahit olurken bir kısmı fark edilmez. Adana da en iyi psikolog yardımı aldığınızda fark edilmeyen travmaların bile üstesinden gelmek mümkündür. Psikolog yardımı ile çocukların nitelikli ve sağlıklı yetişkin olmaları daha kolaydır. Adana en iyi psikolog arayışındaysanız şu konulara dikkat edin;

  • Danışmanlık hizmeti alacağınız yerde disleksi testi, Moxo testi, Wısc 4 zeka testi, IQ testi gibi testlerin yapıldığından emin olun. Bu testlerin her biri çocuklarınızda var olan ya da olması muhtemel birçok soruna ışık tutar. Sonuçları bilimsel olduğundan tedavi süresini de kısaltır.
  • Öğrenme güçlüğü söz konusu ise doğru şekilde tedavi alması sağlanabilir. Disleksi testi ve dikkat testi gibi testleri yapan danışmanlık ve dikkat merkezi çocukları çok yönlü inceler.
  • Çocuklar için uygulanacak psikoterapi yöntemlerinin geniş kapsamlı olmasına dikkat edin. Psikoterapi yöntemleri ne kadar fazla ise danışmanlık o derece iyi olacaktır. Oyun terapisi, masal terapisi gibi terapiler, çocukların terapi aldığını fark etmeden iyileşmesini sağlar.
  • Çocuklar ile ilgili pedagoji eğitimi almış kişilerden destek alınmalıdır. Yetişkinlerin ve çocukların ruh hali aynı olmadığından bu ayrım önemlidir. Çocuklara özgü teknikler pedagoji ve çocuklara özgü psikoterapi teknikleri ile uygulanır.

Bu durumlara ek olarak verilen danışmanlıkların çok yönlü olmasına da özen gösterin. Yukarıdaki kriterleri karşılayan Adana da bazı merkezler vardır. Bu merkezlerde iyi psikolog ve danışmanlar çalışır. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi de bunlardan biridir. Alacağınız danışmanlıklar hizmeti 36 farklı alanda gerçekleşir. Psikolojik rahatsızlığınız ne olursa olsun İyi ve nitelikli psikolog hizmeti alırsınız.

Adana Da En İyi Psikolog

Çocuklarda ve yetişkinlerde görülen problemler farklıdır. Yetişkinlerde;

  • Ekonomik sebepler
  • Aile içi problemler
  • Cinsel problemler
  • Çoklu kişilik bozukluğu
  • Bağımlılık türleri
  • Öfke patlaması ve sinir krizi

gibi sorunlar daha çok öne çıkar. Çiftlerin evlilik içindeki durumu ve daha fazlası için destek alınması önemlidir. Evliliklerde yıllandıkça karşılıklı olarak gösterilen özen de azalır. İlişkiyi canlı tutmak için çiftlere terapi uygulanır.

Cinsel terapi, ağrılı cinsel ilişki ve vajinismus gibi sorunların çözüme kavuşturulacağı en önemli yerdir. Cinsel terapist olarak da danışanlık hizmeti veren psikologlarımız ile sağlıklı cinsel hayat mümkündür. Öğrenilmiş çaresizlik, tükenmişlik sendromu ve depresyon gibi sorunlarla boğuşmayın. Onun yerine Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçin. Buradan alınacak kaliteli danışmanlık desteği en iyi psikolog ile verilir.