Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Adana Psikolog Önerileri, Adana’da En İyi Psikologlar

Adana Psikologlar

Adana Psikolog Önerileri, Adana’da En İyi Psikologlar

ADANA PSİKOLOG ÖNERİLERİ-ADANA’DA EN İYİ PSİKOLOGLAR

 

      Bu yazımızda terapi sürecine girmek için Adana’da en iyi psikolog ya da Adana psikolog önerileri için arayışta olanlara yardımcı olmayı hedefliyoruz. Öncelikle psikologların, psikoterapistlerin, psikolojik danışmanların uzmanlık alanlarının birbirinden farklı olduğu bilgisiyle başlayalım. Terapi sürecinde terapistin uygulayacağı –uzmanlık alanı olan- birbirinden farklı, ekoller kuramlar vardır. Bazı durumlarda bütüncül ilerleyebilirler elbette. Bu, duruma ve danışanın ihtiyacına yönelik terapist tarafından belirlenir. Bunun yanı sıra terapi bireysel, çocuk, ergen, çift aile danışmanlığı olarak çeşitlilik gösterir.

Bu alanlarda da uzmanlık edinmiş psikologlar ve psikoterapistleri araştırırken kendi ihtiyacınızı belirlemeniz, hangi danışmanlık türünden terapi alacağınız doğrultusunda sizin ihtiyacınıza yönelik uzmanı bulmanızda size yardımcı olacaktır. Her psikolog her psikoterapist her alanda faaliyet göstermez. Uzmanlık alanı dışında destek vermeye çalışmaz. Psikologların ve psikoterapistlerin temel etik ilkelerinden biri de hiç fayda sağlamazsa dahi danışana zarar vermemektir. Uzmanlık alanı dışında olan bir durumda danışanın fayda sağlayacağını düşündüğü gerekli yönlendirmeleri yapmakla (başka bir terapist, psikolog, psikiyatrist gibi) yükümlüdür.

Her alanda çalışabildiğini iddia eden ve her alanda uzmanlığı edinmiş olan psikoloğu ve psikoterapisti birbirinden ayırmak gerekir. Yine de psikoloji -insan ruh sağlığı- hafife alınacak bir sağlık bölümü değildir. Bu sebeple size önerilen araştırdığınız uzman, çalışma alanlarına dikkat etmeniz, sağlayacağı fayda ve alacağınız hizmetin kalitesi açısından önemlidir.

      Adana’da en iyi psikolog, en iyi psikoterapist, psikolog önerileri gibi başlıklar altında internet üzerinden ulaşabileceğiniz çok sayıda psikolog ve psikoterapist bulunmaktadır. Adana’da en iyi psikolog için internet siteleri üzerinden bu danışmanların biyografisine, çalıştığı alanlara rahatça ulaşabilirsiniz. Bir de psikolog önerileri, daha önceki danışanların tavsiyesi, çevrenizde daha önce danışmanlık hizmeti almış kişilerin önerileri de kendi süreciniz için referans olur.

Her terapist her psikolog, her danışan için aynı verimlilikte olmayabilir. Çünkü bireysel farklılıklar söz konusudur. Nasıl ki size önerilen bir hekim için ne kadar olumlu yorum duymuş olsanız da, size fayda sağlarken bile iletişim anlamında zorlandığınızda farklı hekim arayışına giriyorsanız adana psikolog, adana psikoterapist için de bunu yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey psikoloğun veya psikoterapistin uzmanlık alanlarını iyi araştırmak olacaktır. Unutmamalısınız ki uzmanın lisans eğitimini, tamamlamış olduğu eğitimleri, tecrübelerini sorgulamak danışanı olarak en doğal hakkımızdır.

      Siz de ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmediğiniz bir dönemde Adana’da en iyi psikologlar ya da psikolog önerileri arayışındaysanız dilediğiniz zaman kurumumuzla –Özel Kariyer Aile Danışmanlık Merkezi- iletişime geçebilirsiniz. 

KURUMUMUZDA 11 AİLE DANIŞMANI SİZLERE HİZMET VERMEK İÇİN BEKLEMEKTEDİR.


05442046182

03222349234

EDA GÖREVİN

MİHRİBAN TAŞPINAR