Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Bilişsel Davranışcı Cinsel Terapist

Bilişsel Davranışcı Cinsel Terapist

Bilişsel Davranışcı Cinsel Terapist

Bilişsel Davranışcı Cinsel Terapi

Cinsel İsteksizlik

      Bilişsel Davranışcı Cinsel Terapist,Bireyin kültürel veya toplumsal bazda yaşamış olabileceği baskılar, ödipal çatışmalar, karşı cinse olan genel olarak veya durumsal olarak uyarılma azlığı yaşaması gibi konuların ele alındığı bir süreçtir. 

Vajinismus

      Kadında cinsel birleşme sırasında vajinal kasların istemsiz olarak kasılması neticesinde penis, vajina birlikteliğini içeren cinsel birleşmenin sağlanamaması durumudur. Birçok etmene bağlı olabilecek “Vajinismus” sorunu çözüme ulaşılabilen bir durumdur. Bundan dolayıdır ki bu sorunu yaşayan birey ve çiftlerin umutsuzluğa kapılmadan, çözümü olduğunu bilmesi ve bu konunun uzmanı bir “Cinsel Terapist”ten destek alması gerekmektedir.

      Vajinismus tedavisinde soruna yönelik ön görüşme seansınıda içeren Bilişsel- Davranışçı Cinsel Terapi” süreci yaklaşık 10 seans sürmektedir. Şehir dışından gelen ve az bir sürede çözüme ulaşmak isteyen danışanlarımıza bilinçaltı terapisi ile beraber olan 3-4 günlük yoğunlaştırılmış bir programla destek vererek çözüme ulaşmayı hedefliyoruz. 

       Erektil Disfonksiyon (Sertleşme Bozukluğu)

      Erkeğin penis vajina birlikteliğine ilişkin peniste yeterli sertliği sağlayamaması durumudur. 

      Birçok psikososyal faktöründe ele alınabileceği “Bilişsel Davranışçı Cinsel Terapi” ile yaklaşık 6-10 seans süresince çözüme ulaşması amaçlanmaktadır.

  
            Erken Boşalma (Denetimsiz Boşalma)

      Erkeğin cinsel uyarılma sırasında, cinsel birleşme öncesi veya cinsel birleşme sırasında kontrolsüz olarak erken boşalması durumudur. 

Genellikle cinsel ilişki esnasında 4 dk ve öncesi genel literatür kapsamında “Erken Boşalma”nın tanımı içinde yer alsada bu süre algısından ziyade partneri ile birlikte bu konuda uyumunun ve boşalmanın kontrolü üzerinde durulması gerekmektedir. 

     Erken Boşalma ( Denetimsiz Boşalma) sorunu yaklaşık 6-10 seans sürebilen “Bilişsel Davranışçı Cinsel Terapi” süreci ile çözüme ulaşması amaçlanmaktadır.

 
 

Cinsel Terapi Süreci Nasıl Olmaktadır? 

Cinsellik duygularımızın en yalın haliyle dışa vurumudur ve duygular örselendiğinde cinsel problemlerimizde oluşabilmektedir. Bu gayet normaldir. 

Bilişsel Davranışcı Cinsel Terapist seanslarda ilk önce seanslara çift olarak gelmeleri, ilk seansta sorunu tanılamak sonraki seanslarda cinsel terapi sürecine girmek amaçlanmaktadır.

Cinsel terapilerde düşünüldüğü üzere klinikte cinsel uygulamalar yaptırma, müstehcen gerçek video ve resim gösterimleri vs. gibi mahremiyeti ihlal edici türden şeyler kesinlikle yapılmamaktadır. Cinsel terapi bu değildir.

Cinsel terapi seanslarında öncelikle çiftlerin duygusal uyumu ve sonrasında cinselliğe bakış açıları gerekirse geçmiş örüntüler konuşulmakta ve tedaviye yönelik cinsel konular ağırlıklı olarak konuşularak davranışçı ödevlerini kendi rahat ettikleri ortamda veya evlerinde yapmaları istenmektedir.

 

  • Vajinismus
  • Erken boşalma
  • Sertleşme problemi
  • Cinsel isteksizlik
  • Hiperseksüalite (aşırı cinsel istek) gibi birçok problemde ilk çift görüşmesinden sonra paket seanslar halinde cinsel terapi süreci ile tedavi yoluna gidilmektedir.

 
Uzman Psikolog, Psikolojik Danışmanda ve Aile Danışmanlarından Randevu Almak İçin

0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

Kurumumuz Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına Bağlı
Özel Aile Danışma Merkezidir.