Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Cinsel İlişkide Kasılmayı Önleme, Adana Cinsel Terapi

Cinsel İlişkide Kasılmayı Önleme, Adana Cinsel Terapi

Cinsel İlişkide Kasılmayı Önleme, Adana Cinsel Terapi

Cinsel İlişkide Kasılmayı Önleme, Adana Cinsel Terapi

Düzenli ve sağlıklı cinsel hayat her çiftin arzuladığı durumdur. Çünkü cinsel birliktelik sağlıklı bir şekilde sürdürülüyorsa çiftler ilişkilerde mutlu olur. Sağlıklı cinsel birliktelik için kadın ve erkekte cinsel sağlık problemleri olmamalıdır. Çiftlerden birinde görülen cinsel sağlık problemi cinsel birlikteliği daha başlamadan bitirir. İlk olarak arzu ile başlasa da sonrası gelemediği için çiftlerde hayal kırıklığı ve güven problemi ileriki zamanlarda görülür.

Çiftlerde iletişimi arttırma yöntemlerinden biri de cinsel terapidir. Uzun süreli ilişkilerde bile bazen cinsel hayatta dönemsel sorunlar yaşanabilir. Bazen de ilk başta cinsel problemlerle baş etmek zorunda kalınır. Çiftler tarafından sorun olarak görülmeyen ve tekrarlanan olumsuz deneyimler ileride cinsel birlikteliği imkansız hale getirebilir. Hatta çiftlerde cinsel terapi desteği alınmadığında bu durum travmalara da sebep olur. Cinsel ilişkide kasılma da bunlardan biridir. Cinsel ilişkide kasılmayı önlemek mümkün değilse sağlıklı birleşme gerçekleşmez. Çünkü özellikle kadınlarda vajinal bölgede istemsiz kasılmalar olur. Fiziksel sorun olmadığında bu sorunların psikolojik olduğu kanaatine varılır. Cinsel ilişkide kasılmayı önleme için cinsel terapi aldığınızda öncelikle sorun tespit edilir. Cinsel birlikte kasılma durumunun en yaygın sebepleri;

  • Vajinismus
  • Öncesinde yaşanılan olumsuz deneyimler
  • Cinsel saldırı ve cinsel istismar
  • Travmalar

olmaktadır. Ancak bu nedenler daha da çoğaltılabilir. Her bireyin cinsel ilişkide kasılmayı önleme terapisi farklıdır. Çünkü yukarıda sayılanlar dışında farklı sebepler de olabilir. Dolayısı ile de terapist sorunun nedenlerini araştırıp yöntem uygular.

Cinsel terapi için psikoterapi teknikleri kullanılır. Bu konuda ekol olarak görülen ve çalışmaları ciddi sonuç veren terapistler vardır. Genelde bu yöntemler üzerinden cinsel ilişkide kasılmayı önleme tedavisi uygulanır. Adana cinsel terapi desteği almak isteyenler sorunlarının farkında olup uzmana başvurmalıdır. Adana cinsel terapi desteği arayanlar öncelikli olarak tedavi olmayı istemelidir. Zorunluluk olarak görülen ya da istenilmeden alınan hiçbir tedavi kısa sürede sonuç vermez. Cinsel terapi desteği almayı istemek ilk şarttır.

Cinsel ilişkide kasılmayı önleme ya da diğer cinsel sorunların üstesinden gelmek sadece partneriniz için değildir. Kendiniz için de psikolojik danışman desteği ve cinsel terapi almalısınız. Partnerinizle birlikte cinsellikten haz almanız için yardım alma isteği önemlidir. Zorunlu hissetmediğiniz sürece cinsel ilişkide kasılma da son bulacaktır. Adana cinsel terapi almak isteyenler Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi’ne başvurmalıdır. Alacağınız danışmanlıklar alanında başarılı uzman psikologlar tarafından verilir. Çok sayıda Adana cinsel terapi seansları gerçekleştirilip başarıya ulaşan çiftler vardır. Partnerinizle birlikte cinsel terapi alabileceğiniz gibi tek de randevu alabilirsiniz. Nasıl daha rahat hissediyorsanız danışmanınıza o şekilde terapi almak istediğinizi söyleyin.

Adana Cinsel Terapi

Bulunduğunuz ilde danışmanlık desteği almak son derece önemlidir. Hem masraflarınız artmaz hem de terapi için çok zaman harcamak zorunda kalmazsınız. Adana cinsel terapi için Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi ile görüşün. Profesyonel Adana cinsel terapi uzmanları size yardımcı olur.

Adana cinsel terapi tavsiye almak istiyorsanız araştırma yapmalısınız. Cinsel terapi desteği almak yetişkinler için zordur. Yetersizlik ve güvensizlik duygusu ile de baş edilmelidir. Aslında Adana cinsel terapi desteği aldığınızda bireysel danışmanlık da alırsınız. Cinsel işlev bozukluğunda kendinizi suçlu hissedebilirsiniz. Alacağınız terapi ile cinselliğe ve kendinize bakış açınız da değişir. Cinsel terapi almayan kişiler bir süre sonra korku ya da güvensizlik duygusu yüzünden cinselliği tamamen hayatından çıkarır. Ancak bu çok yanlış bir kanaattir. Cinsellik insan doğasında vardır.