Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Cinsel İlişkiden Korkan Kadın Ne Yapmalı? İlişkiye Giremiyorum

Cinsel İlişkiden Korkan Kadın Ne Yapmalı

Cinsel İlişkiden Korkan Kadın Ne Yapmalı? İlişkiye Giremiyorum

Cinsel İlişkiden Korkan Kadın Ne Yapmalı?

İlişkilerde partnerinizle duygusal birliktelik kadar bedensel arzu da önemlidir. Bazen çiftler karşılıklı olarak birbirini arzulasa da travmaların etkisinde olunabilir. Cinsel travmalar çiftlerde cinsel sorunlara da sebep olur. Bu yüzden de sağlıklı cinsel birliktelik yaşanamaz. Cinsel ilişkiden korkan kadın ne yapmalı bilirseniz cinsel yaşamınızı düzenlersiniz. İlişkiye giremiyorum gibi sorunlar erkeklerde ve kadınlarda görülür. Bunun farklı sebepleri vardır. Kadınlarda ve erkeklerde karşılaşılan travmalar farklıdır. Bu yüzden de işini bilen uzman psikolog ile görüşmek önemlidir.

Cinsel ilişkiden korkan kadın ne yapmalı konusundan önce sebepleri araştırılmalıdır. İlişkiye giremiyorum diye korkanlar ilk olarak sebeplerine inmelidir. Sonrasında ise cinsel problemler tek tek çözüme kavuşur. Cinsel birliktelik için fiziksel olarak engeliniz bulunmuyor olabilir. Aşağıdaki sebepler yüzünden ilişkiye giremiyorum diye üzülmeyin. Uygun tedavi ile sağlıklı cinsel hayata sahip olabilirsiniz.

  • Travma sonrasında oluşan ilişkiye giremiyorum korkusu
  • Çiftlerde oluşan özgüven problemi
  • Cinsel istismar ya da cinsel saldırıya maruz kalmak
  • Vajinismus
  • Ağrılı cinsel ilişki
  • Partnerin kendini yetersiz görmesi
  • Cinsel işlev bozukluğu
  • Orgazm bozukluğu
  • Erken boşalma

gibi sorunlar genişletilebilir. Her bir sorunun altında yatan sebep farklıdır. Dolayısı ile de ilişkiye giremiyorum diyen kişiler cinsel terapi alarak sorunlarını çözebilir. Sorunların çeşitliliği tedavinin de farklılığına sebep olur. Cinsel ilişkiden korkan kadın ne yapmalı? Vajinismus nasıl tedavi edilir? sorularının cevapları da terapi ile kolayca bulunur.

Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi yukarıda sayılan cinsel sorunlar ve daha fazlası hakkında destek alacağınız kurumlardandır. Cinsel terapist ve aile danışmanı cinsel terapi desteği verir. Bu sayede birlikteliklerinizde sağlıklı cinsel ilişki kurarsınız. Sağlıklı cinsel ilişki kurmak ve cinsel ilişkiye giremiyorum gibi sorunlarınıza çözüm bulmanız önemlidir. Mental sağlığınızı korumak için cinsel sağlık da önemli etkendir.

Cinsel ilişkiden korkan kadın ne yapmalı diye merak edebilirsiniz. Her sorun için uygulanacak yöntem farklıdır. Cinsel ilişkiden korkan kadın ne yapmalı sorusunun cevabını danışmanlık hizmeti alarak bulabilirsiniz. Çünkü yaşanılan travma herkeste aynı değildir. Bu yüzden de çözüm yolları farklı olmak durumundadır. İlişkiye giremiyorum diye sorun yaşayan kişiler ile vajinismus olanlar için kullanılan psikoterapi yöntemi farklıdır. Bireysel olarak farklı süreç geçirenlerde de durum değişken olacaktır.

Bu sorunun cevabı uzman psikologa görünmelidir olmalıdır. Çünkü cinsel sağlığınızı korumak için adım atmak sorunlarınızın çözümü için gereklidir. Bu adımı en iyi şekilde attığınızda cinsel yaşamınızda sağlıklı iletişim kurabilirsiniz. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi farkını, alacağınız danışmanlıkta hissedersiniz. Ağrılı cinsel ilişki ve ilişkiye giremiyorum gibi sorunlarda etkili danışmanlık mümkündür.

İlişkiye Giremiyorum

Kadınlarda ve erkeklerde farklı sebeplerden ötürü ilişkiye giremiyorum sorunları yaşanabilir. Alanında uzman psikolog desteği almak birlikteliklerinize de olumlu olarak yansır. Tedavi süreçlerinde kendinizi daha iyi hissetmek için psikolojik destek aldığınız yerde rahat hissetmelisiniz. Özel Adana Aile danışmanlık Merkezi bu alanda en iyi hizmet veren yerlerdendir. Kadınlarda görülen cinsel problemler ve erkeklerde görülen cinsel problemler konusunda uzmandır. Sözlü telkinler ve psikoterapi yöntemleri ile sorunların üstesinden kolaylıkla gelirsiniz.

İlişkiye giremiyorum gibi sorunlar çiftlerde dönemsel olarak görülebilir. Uzun süredir sağlıklı cinsel birlikteliğiniz olsa da kısa süreli bile olsa destek almalısınız. Cinsel terapi ile tekrarlayan ya da uzun süren cinsel problemler uygun seans aralığı ile çözüme kavuşur. Artık cinsel sorunlar sizin için büyük problem olmaktan çıkar.