Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Evlilik Terapisti Adana

Evlilik Terapisti Adana

Evlilik Terapisti Adana

Evlilik Terapisti Adana

Evlilik terapisi, aile içerisinde meydana gelen problemlerin çözümünde etkilidir. Evlilik terapisi Adana, Adana’da ailelerin terapi desteği alabileceği kişidir. Çiftlerin üstesinden gelemediği sorunlara Evlilik terapisti çözüm bulmaya çalışır. Kısır döngü haline gelen tartışmalar ve problemler evlilik terapisi ile ortadan kaldırılır. Her ilişkide olduğu gibi evliliklerde de çiftler bireysel problemler ya da evlilik sorunları ile karşılaşabilir.

Mutlu birliktelik sürmek her zaman kolay değildir. Her çiftin arzuladığı mutlu bir yuva olsa da bazı etkenler bu durumun gerçekleşmesini önler. Çiftlerden her birinin sahip olduğu kişilik ve yetiştiği sosyal çevre bu duruma izin vermez. Bireylerin evlilik öncesi de hayatı vardır. Evlilik öncesi davranışlarını evlenir evlenmez bırakması zordur. Sahip olduğu kişilik çiftlerin hayatı yaşamasına da yansır. Dolayısı ile de evlilik terapisi Adana ile çözümlenemeyen ve düğüm olan problemler gözden geçirilir.

Evlilik terapisti, yapacağı evlilik terapilerinde farklı psikoterapi yöntemlerini danışanlarına uygular. Duygu odaklı terapi ya da çözüm odaklı terapi gibi yöntemler kullanılır. Her çiftin birlikteliği ve ilişki dinamiği farklıdır. Kimi çiftlerde duygusallık ön planda iken bazılarında da akıl öne çıkar. Çiftlerin birlikteliklerden ne beklediği ve nasıl hareket ettiği evlilik terapisi Adana tarafından incelenir. Evlilik terapisi için uygun olan yöntemler sağlanır. İlişkide tartışmaların ve kavgaların olması son derece doğaldır. Ancak bunun üstesinden nasıl gelineceği merak konusudur. Kavgaların ve problemlerin çözüme kavuşturularak üstesinden gelinmesi için evlilik terapisi tercih edilmelidir. Çiftlerin birbirlerinden ne beklediği de bu sayede ortaya çıkar.

Uzman desteği almak, evliliğiniz için çaba gösterdiğinizi kanıtlar. Çiftlerden biri ya da ikisi bu desteği almayı kabul ettiğinde diğer aşamalar da kolay ilerler. Evlilik terapisti, sorunların nasıl çözümleneceği hakkında size danışmanlık yapar. Bu sayede ileride aynı problem ile karşılaştığınızda daha makul kararlar verebilirsiniz. Sorununuzu destek olmadan da çözebilirsiniz. Evlilik terapisti alacağınız desteğin seviyesini ihtiyaç duyduğunuz alana göre belirler. Evlilik içinde sadece eşler değil çocuklarla da sorun yaşarsınız. Bu durum aile içerisinde değerlendirilmesi gereken konu olabilir. Eşlerin evlilik içinde çocuklara farklı ve yanlış tutumu giderek büyür ve bazı sorunlara sebep olur. Evlilik terapisti Adana, çocukların akıl ve ruh sağlığı konusunda da yardımcıdır. Çocuklarda karşılaşılan problemlerin çözüme kavuşturulmasında destek verir. Evlilik içinde çocuklara nasıl davranılması gerektiği konusunda yardım alınır.

Zaman değiştikçe çiftlerin de birbirinden beklentisi farklı bir noktaya gelir. Günümüzde çiftler arasında bile kuşaklarda görülen iletişim problemleri görülmesi mümkündür. Çiftle arasında olan yaş farkı ya da hayat görüşünde farklılık içinden çıkılması zor gibi görünen sorunlara iter. İletişim problemlerinizi çözecek olan evlilik terapisti Adana ile iletişime geçin. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi, evlilik terapisti Adana arayışında olanlara çözüm sunar. Eşlerin sorumlulukları nasıl paylaşması gerektiği ve ilişkilerin düzenlenmesi için yöntemler uygular.

Adana Evlilik Terapisti

Evlilik içinde kendinizi bireysel olarak düşünmek yerine biz algısını oturtmak önemlidir. Bu sayede beraber nasıl mutlu olacağınızı da öğrenmiş olursunuz. Sorunları çözme şeklini öğrendiğinizde evlilik terapisti gibi danışmanlar olmadan da çözüm bulabilirsiniz. Çünkü kullanılan psikoterapi yöntemlerini danışmanlık sonrasında evliliğinize uygularsınız.

Adana evlilik terapisti, sorunlarınıza eşit mesafede duracağından kendinizde göremediğiniz hatayı sizde görür. Farklı bir gözle kendinize bakmak sorunları daha kolay çözmenizi sağlar. İlişkide rolleri ve iletişim tarzını değiştirmeniz için etkili yöntemler uygular. Evlilik terapisti Adana ile bireysel danışmanlık desteği de alabilirsiniz. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi, evliliğinize ve hayatınıza dair her sorunda yanınızdadır.