Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Psikolog Adana

Psikolog Adana

Psikolog Adana

Psikolog Adana

Akıl ve ruh sağlığı alanında hizmet veren kişiler toplum sağlığını korumak konusunda uzmandır. Başınız ağrıdığında nasıl hastaneye gidiyorsanız ruhsal olarak yaşadığınız nefes darlığı ve panik atakta psikologa başvurmalısınız. Psikolog Adana; çocuk psikolojisi, ergen psikolojisi ve bireysel danışmanlık alanında destek verir. Yetişkinlerde, ergenlerde ve çocuklarda görülen;

  • Anksiyete
  • Panik atak
  • Şizofreni
  • Öğrenme güçlüğü
  • Sosyal içe dönüklük
  • Kaygı bozukluğu
  • Stres
  • Obsesif kompulsif bozukluk
  • Vajinismus
  • Cinsel sorunlar

en iyi şekilde tedavi edilmelidir. Psikolog Adana yukarıda sayılan konular dışında da yardımcı olur. İlişkilerde mutluluğu yakalamak ve hayatta başarılı işlere imza atmak için psikolojik danışmanlık almak önemlidir. Bulunduğunuz iş yerinde mobbinge maruz kalıyor olabilirsiniz. Eğitim seviyeniz ve kültürünüz yüzünden sosyal alanda dışlanıyorsanız danışmanlık almalısınız. Savaş, göç, deprem ve doğal afet durumlarında destek almak ruh sağlığınıza iyi gelir. Psikolog Adana, sadece bireylerin değil toplumların da ruh halini iyileştirir. Mutlu ülkeler her ne kadar ekonomik anlamda iyi olsa da sorunların çözümü için uzman yardımı alan vatandaşlarla doludur. Kişisel sağlık için çalışanlar bile düzenli olarak psikolojik destek alır. Mesleki deformasyona uğrayıp bazı uç duygulara meyletmek de önlenebilir.

Psikolog Adana, bireysel danışmanlık ve grup terapisinde etkili yöntemler kullanır. Özellikle bağımlılık tedavilerinde grup terapisini tercih eder. Psikoterapi yöntemleri ve etkinlikler sayesinde çoğu konuda farkındalığınızı arttırır. Kadınlarda, erkeklerde görülen problemleri ayrı olarak analiz ederek uygun yöntemi uygular. Kadınlar dönemsel ve hormonal olarak farklı ruh hallerine açıktır. Erkeklere göre daha kırılgan ve depresif olma durumuna yatkındır. Yaşadıklarınız zamanla sizde kalıcı izler bırakır. Ancak EMDR terapisi ve bazı psikoterapi yöntemleri ile sorunların yıkıcılığı azaltılır. Evliliklerde, ilişkilerde, iş hayatında ortaya çıkan her türlü soruna doğru yaklaşmak için psikolog Adana desteği alınmalıdır.

Tek başınıza sorunların üstesinden gelmek oldukça güçtür. Sıkışmışlık ve değersizlik hissi her geçen gün artabilir. Bazı duyguların üstesinden geldiğinizi sanırsınız ancak durum sandığınız kadar basit değildir. Biriken ruhsal problemler bir süre sonra öfke nöbetleri ve sinir krizi olarak kendini gösterir. Psikolog Adana ile problemlerinizle başa çıkmanız çok daha kolaydır.

Yetişkin olsanız ya da kendi ayaklarınız üzerinde dursanız da ruhsal sorunlarınızda aynı dirayeti göstermek mümkün değildir. Psikolog Adana ile sorunların kaynağına inip tamamen ortadan kaldırmak gerekir. Bunun için de EMDR terapisi gibi yöntemler kullanılır. Travma yaşadığınızda durumun yıkıcılığının farkında olmazsınız. İlerleyen zamanlarda olayın sizdeki etkisini gözlemlersiniz. Bazen gözlemlemezsiniz ve sizde fiziksel hastalık olarak baş gösterir. Adana psikolog ile ileride daha büyük sorunlara yol açacak rahatsızlıklarınızın ilerlemesini durdurursunuz. Şizofreni ve obsesif kompulsif bozukluk gibi rahatsızlıklarda erken teşhis önemlidir. Zaman içinde konuşarak ya da ilaç tedavisi ile hastalığın ilerlemesi durdurulur. Böylece danışanın sosyal yaşama adapte olması çok daha kolaydır. Erken teşhis ve tedavi her alanda olduğu gibi akıl ve ruh sağlığında da etkilidir.

Psikolog Adana Tavsiye

Ruhsal ve zihinsel olarak sağlıklı olmak için psikolog tavsiyesi almayı deneyebilirsiniz. Sizden önce psikolog tavsiye ile gidenler deneyimlerini aktarır. Bu sayede danışmanlık alacağınız kişinin sorunlarınıza çözüp olup olmayacağını da anlarsınız.

Psikolog Adana tavsiye arayanlar Özel Adana Danışmanlık Merkezi gibi kurumları tercih etmelidir. Güven ve memnuniyet odaklı hareket ettiğinden danışmanları alanında uzman kişilerden oluşur. Aile danışmanlığı, psikolojik danışmanlık, dikkat testi, Wısc 4 zeka testi, Moxo testi gibi hizmetler de sağlar. Psikolog ile akıl ve ruh sağlığını düzeltmek isteyen herkes sorunlarına çözüm bulur.