Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Doktor Psikolojik Danışman ; Aile, Evlilik ve Çocuk Terapisti

adana aile danışmanlığı merkezi slide

Doktor Psikolojik Danışman ; Aile, Evlilik ve Çocuk Terapisti

Psikolojik Danışman hocamız’ Yüksek lisans eğitimine Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programını tamamlayarak Doktor Psikolojik Danışman ünvanı almıştır. Y

Doktor psikolojık Danışman   iş yaşamı boyunca çeşitli kurumlarda farklı konumlarda çalışmıştır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Rehberlik ve Araştırma Merkezinde psikolojik danışman olarak çalışmış, aynı zamanda Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür. Daha sonra MEB’ den istifa ederek 2 yıl kadar öğretim elemanı olarak çalışmıştır. Doktor psikolojık Danışman  şuan Adana Kariyer Akademi’de Doktor psikolojik danışman olarak çalışmakta, ruh sağlığı yerinde, yaşam doyumu ve iş doyumu yüksek, sağlıklı aile ve kişilerarası ilişkilere sahip bireyler yetişmesi adına bireylere rehberlik etmekte ve psikolojik danışma hizmeti sunmaktadır. Kariyeri yaşam boyu devam eden bir süreç olarak gören , kendisine destek alma amacıyla başvuruda bulunan bireylere daha iyi hizmet sunma adına kendisini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

Doktor psikolojık Danışman ’in aldığı eğitimler;

 • Aile Eğitimi ve Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Cinsel Terapi
 • Yaratıcı Drama
 • Oyun Terapisi
 • Çocuk Resimleri Analizi
 • Objektif Testler
 • Projektif Testler
 • MMPI (Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
 • Wiscr (Wechler Çocuklar İçin Zeka Testi)
 • TONI IV Zeka Testi (North American University)
 • P TONI (3-11 Yaş Zeka Testi)
 • Üstün Zekalı Çocukların Eğitimi (North American University)
 • Akıl ve Zeka Oyunları

Doktor psikolojık Danışman , lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında almış ve bu eğitimlere ek olarak yukarıda belirtilen programlara katılarak bireylere daha iyi rehberlik ve psikolojik danışma hizmeti sunma gayretindedir.

Yaşam koşullarının, yaşam tarzının, ekonominin, sosyo-kültürel yapının, değerlerin hızla değiştiği günümüzde bireyler daha çok rehberliğe ve psikolojik destek almaya ihtiyaç duymaktadırlar.

          Doktor Psikolojık Danışman  aşagıdaki alanlarda profesyonel olarak psikojık danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aile danışmanlığı ve çift danışmanlığı kapsamında ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatma, sınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Sürekli çatışma yaşayan, tükenmiş aileleri fonksiyonel hale getirme üzerine çalışmalar yürütmektedir.Aynı zamanda aile danışmanlığı eğitimlerinde eğitmenlik yapmakta, aile ve çiftlere yönelik konferans ve seminerlere konuşmacı olarak katılmaktadır.

         Çocuk ve ergen danışmanlığı kapsamında bu dönemde bulunan çocuk ve ergenlerin yaşamış oldukları uyum ve davranış bozuklukları (saldırganlık, yalan söyleme, çalma, kardeş kıskançlığı, karşı gelme bozukluğu, alt ıslatma, dışkı kaçırma, parmak emme, kekemeliktiklertırnak yeme, aşırı çekingen ve içe kapanıklıkfobiler, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları), dikkat eksikliği ve hiperaktiviteöğrenme güçlüğü, ergenlerde okul başarısızlığı, kimlik karmaşası, sınav kaygısı, okul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

         Bireysel danışmanlık bireyin kendisini tanıması, karşılaştığı problemlerle baş edebilme gücünün artırılması, kararlar alabilmesi ve kişisel gücünün farkına varmasına dönük verilen psikolojik danışmanlık hizmetidir. Bireyler bu hizmeti almaya genellikle depresyonpanik atak, obsesif kompulsif bozuklukyeme bozuklukları, uyku sorunları, fobi, karar verme, boşanma, aldatılma, ölüm ve yas, öfke kontrolü, bağlanma sorunları, travmatik yaşantılar, çaresizlik, yalnızlık gibi olgularla gelmektedirler. Doktor psikolojık Danışman  daha çok Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımına bağlı kalarak tüm bu problemleri terapötik ilişki işbirliği ile çözüme kavuşturmaktadır.

Günümüzün belki de en önemli fakat en gizli sorunlarından biri cinsel sorunlar. Yapılan son araştırmalara göre boşanmaların %20 si cinsel sorunlardan kaynaklanmaktadır. Ülkemizde 10 kadından birinin vajinusmus olduğu bilinen bir gerçek. Doktor psikolojık Danışman , cinsel terapi kapsamında vajinusmuscinsel isteksizlik, orgazm olamamaerken boşalma, sertleşme bozukluğu gibi cinsel problemleri kişiye özel uygun cinsel terapi teknikleri ile kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır

Doktor psikolojık Danışman  Objektif, Projektif birçok psikolojik testi uygulama yetkisine ve yeterliliğine sahiptir. Uygulamış olduğu psikolik testler;

Zeka Testleri: Wısc-r zeka testi, Toni 4, P Toni, Stanford Binet, Cattell 2A, Cattell 3A, Labirent, Goodenough Adam Çizme, Kent EGY

Gelişim Testleri: AGTE, Metropolitan Okul Olgunluğu, Gessell

Dikkat Testleri: Burdon, D2, Frankfurter

 

Algı- Görsel Bellek Testleri: Frostig, Bender Gestalt, Benton

Projektif Testler: Cat, Tat, Fat, Mürekkep Lekesi Testi, Louisa Duss, D10, Beiere Cümle Tamamlama, Coppitz İnsan Çizme, Goodenough Adam Çizme.

SİZDE ALANINDA YETKİN VE BAŞARILI BİR DoktorDAN YARDIM ALMAK İSTERSENİZ BİZE BAŞVURUN…

Doktor Pskolojik Danışman

Aile, Evlilik ve Çocuk Terapisti

Merkezden Randevu için:

            0535 627 61 82 ve 0322 234 9 234