Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Vajinismus Nedir Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismus Nedir Vajinismus Tedavisi Nedir

Vajinismus Nedir Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismus Nedir

Vajinismus çiftlerin cinsel birliktelik yaşamasına izin vermeyen bir durumdur. Vajinismus tedavisi nedir diye merak edebilirsiniz. Birliktelik öncesinde vajina girişinde bulunan kasların istemsiz olarak kasılması halidir. Bu kaslar kasıldığından çiftler birliktelik yaşayamaz. Kasların kasılması istemsiz olsa da kadınlar ilişki sırasında bu durumla karşılaşmaktan rahatsız olur. Sağlıklı cinsel birlikteliğin başlaması için her şart tamamlanmışken yaşanan kasılmadan dolayı kadın ilişkiye devam edemez.

Vajinismus nedir diye düşünenler olabilir. Ancak bu durumun kesin bir sebebi şuana kadar bilimsel olarak ortaya konulmadı. Kadınların ilişki öncesinde neden böyle bir durumla karşılaştığı net olarak bilinmiyor. Cinsel birliktelik arzulandığı zamanlarda bile kasılma gerçekleşebiliyor. Bu durumda psikolojik destek almak sorunun kaynağına inmek için yardımcı olacaktır. İnsan bedeni sadece yaratılmış belli bir sistemden ibaret değildir. Öncesinde yaşanılan travmalar ya da çocuklukta yaşanan bazı gelişmeler vajinismusa sebep olabilir.

İnsan bilişsel, düşünsel ve duygusal bir varlıktır. Vajinismus nedir diye düşünenler ilk olarak bu konuyu kabul etmelidir. Bu durumu kabul ettikten sonra vajinismusa kesin çözüm bulmak için diğer aşamaları da değerlendirebilirsiniz. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi, vajinismusa kesin çözüm arayanlar için bulunmaz fırsattır. Yapılan terapiler sonucunda çiftlerin daha sağlıklı cinsel birliktelik yaşadığı görülmüştür. Burada çalışan alanında uzman kişiler, cinsel terapist olarak yararlı danışmanlık hizmetleri verir. Bu danışmanlık hizmeti sonucunda aile yaşamınızda vajinismus sorunlara yol açmaz.

Vajinismus nedir diye merak edenler danışmanlık merkezinde detaylı ruhsal incelmeye alınır. Bu inceleme sonunda vajinismus sebepleri şunlar olarak görülebilir;

 • Cinsel olarak yetersiz hissetme duygusu
 • Stres
 • Aile içi şiddet
 • Eşlerin birbirine tam güvenmemesi ya da eşler arasında oluşan güven kaybı
 • Yaşanılan herhangi bir travma
 • Doğum sırasında gelişen travma
 • Jinekolojik muayene sırasında yaşanılan kötü deneyim
 • Cinsel taciz ya da cinsel istismara uğramak
 • Cinsel tacize tanık olmak
 • İlk cinsel ilişkinin ağrılı ve acı verici olacağına dair kanaat
 • Dışarıdan duyulan ve bilinçaltına yerleştirilen kötü cinsel deneyimler
 • Anksiyete
 • Vajinada mantar enfeksiyonu

Bu sebepler örnekleyici olup zaman içinde farklı sebepler de görülebilir.

Vajinismus nedir diye merak edenler bu durumu cinsel birlikteliğin ilk başında yaşayanlar olabilir. Düzenli cinsel hayatı olan kişilerde de vajinismus görülmesi mümkündür. O yüzden de bu kişiler de vajinismus nedir diye araştırma yapar. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi vajinismusa kesin çözüm sunacak terapiler uygular.

Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismus tedavisi nedir diye merak edenler çareyi farklı mecralarda arar. Ancak bu oldukça yanlıştır. Öncesinde jinekologa görünüp fiziksel engel olup olmadığı kontrol edilmelidir. Vajinismus tedavisi nedir sorunuza jinekolog ile çözüm bulamıyorsanız danışmanlık almalısınız. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi, vajinismus tedavisi nedir diye araştıranların başvurduğu yerdir. Burada bulunan deneyimli cinsel terapistler sayesinde üstesinden kolayca gelirsiniz.

Vajinismus tedavi konusu son derece önemlidir. Çünkü vajinismus ilişkileri çıkmaza sürükleyen durumlara sebep olur. Vajinismus sorunu ile cinsel yaşamı son bulan çok sayıda kadın vardır. Sadece kendi cinsel yaşamı değil arzuladığı partneri ile de birlikte olamayanlar çoktur. Vajinismus nasıl tedavi edilir sorusunun cevabını bulacağınız Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi sizi vajinismustan kurtarır. Telkinlerle ve psikoterapi yöntemleri ile sağlıklı cinsel birliktelik yaşamanız sağlar. Vajinismus nedeni doğru tespit edilerek bu sorunla nasıl başa çıkacağınız size anlatılır.