Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Nedir?

Cinsel hayat ne kadar sağlıklı ise çiftler arası iletişim de o derecede iyidir. Vajinismus ve diğer cinsel bozukluklar tedavi edilmediği sürece bireylerin tek başına üstesinden gelmesi zordur. Vajinismus tedavisi için vajinismus sebepleri hakkında bilgi edinmek gerekir. Vajinismus, vajinal kaslarda ilişki esnasında meydana gelen kasılmadır. Sadece ilişki anında gerçekleşen bu durum cinsel birlikteliğin tam anlamı ile gerçekleşmemesine sebep olur. Erkek ve kadın arasında gerçekleşecek cinsel birliktelik sağlıklı olmadığı sürece çiftler arasındaki iletişime de yansır.

İlişkilerde meydana gelen problemleri daha kolay aşan çiftler, cinsel hayatı düzenli olanlardır. Cinsel sağlığınıza özen göstermek ilişkinizin iyi olması ile doğru orantılıdır. Partnerinizle çoğu sorunları aşamadığınızı düşünüyorsanız cinsel hayatınızı da gözden geçirmelisiniz. Vajinismus tedavisi ve diğer cinsel terapiler sağlıklı cinsel birliktelik için çözüm sağlar. Uzun süre vajinismus problemi ile baş etmek hem siz hem de partneriniz için zordur. Vajinismus tedavisi alan bireyler cinsel birlikteliklerinde özgüvenli olur.

İlişki yaşarken çekingen olmamak ve özgüven problemi ile baş etmemek için vajinismus tedavisi alınmalıdır. Psikolojik danışmanlık merkezleri ve danışmanlık kurumlarında danışan mahremiyeti çerçevesinde vajinismus tedavisi uygulanır. Vajinismus tedavisi psikolojik bir tedavidir. Çünkü vajinismus problemi olan danışanlar öncesinde jinekolojik muayene olmuşlardır. Vajinismusa sebep olan fiziksel engel yoksa danışmanlık desteği alınır. Psikolojik danışman vajinismus tedavisi öncesinde faktörleri araştırır. O doğrultuda psikoterapi tekniklerini kullanır.

Cinsel ilişki sırasında kasılanlar ya da kasılacağını düşünerek birliktelik yaşayamayanlar tedavi almalıdır. Cinsel ilişkilerde partnerlerin cinsel sağlığının olması önemlidir. Çiftlerin zorlandıkları konularda açık olması gerekir. Birlikteliğin yük olarak görülmemesi açısından önemlidir. Vajinismus tedavi edilmediğinden bireylerde cinsel isteksizlik görülür. Cinsel sorunlar tedavi edilmediğinde yeni cinsel problemlere de sebep olur. İlişki sırasında olan kasılmalar için psikoterapi teknikleri kullanılır. Çift terapisinde kullanılacak bazı psikoterapi yöntemleri burada da işe yarar. Vajinismus tedavisi en iyi uygulayan yerlerden biri de Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi’dir. Burada alanında deneyimli uzmanlardan danışmanlık alabilirsiniz.

Vajinismus, ilişkinin daha da ileri taşınmasına engel olur. Sorunlu ilişkilerde problemlerin daha da büyümesine neden olur. Cinsel terapi olarak alacağınız vajinismus tedavisi ile özgüven problemlerini de aşarsınız. Mutlu birliktelikler için danışmanlık desteği almak ilişkinizde mutlu olmanıza yardımcı olur. Eşler arasında uzun yıllar süren problemleri bu sayede atlatabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen ancak vajinismus sebebi ile sağlıklı birliktelik gerçekleştiremeyenler de terapi almalıdır. Böylece ailelerine yeni fertler ekleyebilirler. İlişki sırasında kasılma, hamileliği de zorlaştıran bir durumdur. Bu tedavi çok yönlü tedavilerden olup çözümü oldukça basittir. Vajinismusa  sebep olan etkenlere göre seans süresi değişir. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi uzmanları rahatça danışmanlık almanızı sağlar.

Vajinismus Tedavisi Adana

Bulunduğunuz yerde bu rahatsızlığın tedavisi almak için seçenekleriniz olabilir. Ancak bu seçeneklerin sorunlarınızı kısa sürede çözmesi cinsel sağlığınız açısından önemlidir. Bunun tedavisi uzadıkça sorunun tamamen ortadan kalkacağına dair inancınız sarsılabilir. O yüzden Bu tedavi Adana için Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçin. Bu tedavi Adana gibi yerlerde yapılırken EMDR terapisi ve psikoterapi yöntemleri de kullanılır. Bu sayede terapi süresi kısalacağı için cinsel sağlığınızı da kısa zamanda kazanırsınız. Profesyonel kişilerden destek almak farkına varmadığınız diğer cinsel rahatsızlıklarınızı da çözer. Siz fark etmeseniz bile uzman psikolojik danışman bireysel danışmanlık desteği de sağlar. Bu tedavi Adana araştırması yapanlar bu danışmanlık merkezinden çok iyi danışmanlık hizmeti alır. Tedavi ve diğer cinsel terapiler için iletişime geçebilirsiniz.