Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Adana Pedagog, Çoçuk Pedagog Adana

adana pedagog

Adana Pedagog, Çoçuk Pedagog Adana

Adana Pedagog, Çoçuk Pedagog Adana

Pedagog, çocuklarda duygusal ve zihinsel gelişimin desteklenmesi için önemlidir. Psikolojik danışmanlık ve aile danışmanlık merkezlerinde genelde 10 yaş üzeri çocuklar için danışmanlık verilir. Çünkü bu merkezlerde pedagog bulmak kolay değildir. Adana pedagog ve çoçuk pedagog Adana arayanlar araştırma yapıp ona göre tercihlerini belirlemelidir.

Çoçuk pedagog 0 yaş ile 12 yaş arasındaki çocukların duygu ve zeka gelişimini destekler. Yaşadığı travma ve duygu değişikliklerini inceler. Çocukların sosyal ve ruhsal gelişimini takip ederek ilerleyen zamanlarda büyük sorunların oluşmasını engeller. Çocuk yetiştirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Pedagojik bilgi sahibi olunsa bile çoğu eğitimci ve danışman çocuklarına Pedagog ve çocuk pedagog desteği aldırır. Bilinçli ebeveynler çocuklarının zihinsel ve ruhsal gelişiminin pedagog ile destekleneceğini bilir.

Pedagog, çoçuk pedagog gibi uzman arayışındaysanız Adana Özel Aile Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Burada çocuklara özgü psikoterapi yöntemleri kullanılır. Oyun terapisi, masal terapisi gibi yöntemler ile çocuklarda gelişim desteklenir.

pedagog ve çoçuk pedagog arayışında olan sadece aileler değil çok sayıda kurum da vardır. pedagog;

  • Çocuklara uygun program, film, çizgi film ve animasyon hazırlanması için en başta destek alınan kişidir. Çocukların bazı gerçekliği algılaması belli yaş aralığına bağlıdır. O yaş aralığında değilse izleyeceği bazı görüntüler travmaya yol açabilir. Bazen de gerçeklik algısını sorgulatır. Dolayısı ile çoçuk pedagog Adana gibi illerde çalışan kişilerden destek alınabilir.
  • Çocuk yetiştirme konusunda ebeveynleri bilinçlendirmeye çalışır.
  • Travma sonrası görülen problemlerde tedavi sürecinde etkin rol oynar.
  • Evlatlık verilme ya da evlat edinme gibi konularda destek alınır.
  • Hastane ve sağlık merkezlerinde çocuk ruh sağlığı ile ilgili tedavi verir.
  • Mesleği gereği çocuklarla vakit geçirmek durumunda kalan kişilere profesyonel eğitimler verir.
  • Göç, savaş, deprem, doğal afet, ölüm, ayrılık gibi durumlarda çocukların sürece kolayca adapte olmasını sağlar.
  • Çocuklarda görülen ruhsal problemleri tespit ederek tedavi eder.
  • Çocuklarla ilgili hizmet veren sivil toplum kuruluşları ve oluşumlarda yer alır.

Çoçuk pedagog ve pedagog gibi uzmanlar sayılan bu alanlarda profesyonel hizmet verecektir. Özel Adana Aile Danışmanlık Merkezi uzman pedagogları daha fazlası için size yardımcı olur.

Çoçuk Pedagog Adana

Pedagoglar, çocukların ileride sağlıklı yetişkin olarak yaşaması için önemlidir. Çocukluk travmaları tedavi edilmediği sürece başarılı yetişkinlik dönemi geçirmek mümkün değildir. Çocukluk travmaları ile yaşayan yetişkinler bir süre sonra çocuklarını da bu travmalara maruz bırakır. Yaşadıkları travma sonucunda ortaya çıkan anormal davranışlar o ebeveyn ile büyüyen çocuklarda normal algılanabilir. Çoçuk pedagog, travmalı yetişkin olmanızı da önler.

Bedeninde bir hasar kalmasın ya da sağlıklı olsun diye çocuklar doktora götürülür. Ancak aynı durum akıl ve ruh sağlığı için de olmalıdır. Çünkü psikolojik rahatsızlıklar erken zamanda tedavi edilmediğinde beraberinde diğer sorunlara da neden olur. Bu sorunlar katlanarak artar ve çocuğunuzda davranış bozukluğu gözlemlenebilir.

Çoçuk pedagogu çocuklarda görülen bağımlılık türlerinde de başarılıdır. Telefon bağımlılığı, tablet bağımlılığı, oyun bağımlılığı, internet bağımlılığı gibi türlerde uygun seans süresi ile tedavi eder. Pedagog ile dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu konusunda da destek alınır. Çocuklarda zeka gelişimini desteklemek için uyarıcı seslerden yararlanılarak uygulanan terapiler de vardır. Özel Adana aile Danışmanlık Merkezi,  Pedagog ve çoçuk pedagog arayışında olanlar için uygundur. Çocuklara özgü farklı terapi yöntemleri kullanır.