Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

ADANA VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİ

ADANA VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİ

ADANA VAJİNİSMUS TEDAVİ MERKEZİ

KADINLARDA İLİŞKİYE GİREMEME (VAJİNİSMUS)

           Merhaba ben Uzman Cinsel Terapist hocamız, Adana ilinde cinsel sorunlar ile ilgili çalışmalar yapmaktayım. Türkiye’de yaşayan evli çiftlerin %10’unda vajinismus sorunu yaşanmaktadır. Vajinismus kadının istemsiz kasılmalar sonucunda ilişkiye girememe durumuna yol açan cinsel sorun olarak tarif edilebilir. Yaşadığınız vajinismus sorununun nedenleri arasında başta korku ve kaygı olmak üzere birden çok sebep bulunabilir. Bu sebepleri aşağıdaki yazımızda tek tek açıklayacağız. Fakat unutmayın vajinismus tedavisi % 100 olumlu sonuç vermektedir.

adana Vajinismus tedavisi sürecinde verilen egzersizleri doğru olarak yerine getirdiğinizde bu hastalık sizin kâbusunuz olmaktan çıkacaktır. Vajinismus tedavisi sürecinde cinsel terapist ile yaptığınız görüşmeler sonucunda mutlak suretle ilerleme kat edeceksiniz. Aşağıda yazımızı mutlaka okuyunuz. Adana ve Adana çevresinde yaşıyorsanız cinsel sorunlar ve çözümleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. (Cinsel Terapist hocamız) kimdir? Öğrenmek için tıklayınız.


Kariyer Aile Danışmanlık Merkezi Ofisimizden Randevu Almak İçin

 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

adana VAJİNİSMUS(Kadınlarda İlişkiye Girememe) NEDİR?

         Vajinismusu genel olarak tanımladığımız zaman fiziksel bir engel olmamasına rağmen kadının korku, kaygı ve endişelerinden dolayı cinsel ilişkiye izin vermemesi, verememesi olarak tanımlıyoruz. Korku ve kaygı ile kadın erkeği  ve erkeğin penisini vajen bölgesine yanaştırmazken, bazıları ise yalnızca vajen girişinde bu hisleri yaşarlar.

         İlişikiye girememe(vajinismus) sebepleri içinde en başında vajina girişindeki kas grubunun istem dışı kasılmalar sonucu cinsel birleşmenin olmaması durumu vardır. Kasılmalar istem dışı olarak gelişir. Kasılmalar bilinçli ise bu vajinusmus sorunu değil başka bir cinsel problemdir.

Vajinismus tedavisi çözüm aşamaları;

  • Birinci grupta hafif immatür kişilik özellikleri gösteren ve 3 seansta vajinismus tedavisi olanla
  • İkinci grupta orta düzeyde nevrotik olan ve 3-6 seanslık sürede vajinismus tedavisi olanla
  • Üçüncü grupta ciddi nevrotik özellikler gösteren ve 6 seanstan uzun sürede vajinismus tedavisi olanla
  • Dördüncü grupta ise ciddi kişilik bozukluğu gösteren ve 10 seanstan uzun tedavi süresine rağmen tedavi olamayan veya vajinismus tedavisinden vazgeçen olgular yer almaktadır.

 

Vajinismusun oluş nedenleri kişilere göre farklılık gösterir.

         Benim vajinam çok küçük olabilir veya çok dar bu yüzden ilişkiye giremiyorum diye bir kavram genelde yoktur, çünkü vajina esnektir ve doğumda bir çocuğun başını çıkaracak kadar genişleyebilir (ki bu yaklaşık 10 kat genişlemedir).

         Cinselliğin konuşulmasını ayıp, günah sayarak cinsellik ile ilgili yanlış ve eksik bilgiye sahip olan bir kadına vajinismus tedavisi uygulanan cinsel terapi sürecinde ilk olarak evli çifte cinsellikle ilgili doğru eğitimin verilmesi gerekir

         Korku ile kadının vücudunda ve vajen bölgesinde kasılmalar ve kilitlenmeler oluşur. Bu kasılmalar kadının kontrolü dışında oluşur. Vajinanın girişindeki kasların kasılmasının yanında tüm vücutta bir kasılma, endişe, korku ve panik hali olur ve kadın bacaklarını sıkıca kapatır.

adana Vajinismus sorunu olan kadınların büyük çoğunluğu doktora muayene olamaz, tıpkı ilişkide olduğu gibi panik ve korkuya kapılır, bacaklarını kapatır ve ağlama krizine girerler. Bir kısmı rahatça muayene olabildikleri halde ilişkiye izin veremezler.

         Çocukluk ve ergenlik döneminde bilinçaltımıza yerleştirilen kızlık zarı çok önemli ve mutlaka korunması gerekir, ilişki ayıp ve günahtır gibi komutlar kadının vajinismus olmasının nedenleri içinde açıklayabiliriz. 

VAJİNİSMUS TEDAVİSİNDE YANLIŞ ÇÖZÜM YOLLARI

adana Vajinusmuslu kadınların bazıları ise kızlık zarlarının çok kalın olduğuna ve bu yüzden ilişkiye giremediklerine inanırlar ve de eşlerini de inandırırlar. Sorunun kızlık zarının ortadan kalkmasıyla çözüleceğine inanan çift bir kadın doğum uzmanına giderek ve anestezi ile bayıltılarak kızlık zarlarını ameliyatla açtırırlar, ama bu da çözüm getirmez ve bunun da işe yaramadığını gören çift iyice umutsuzluğa,  karamsarlığa kapılıp ilişkilerini yıpratmaya ve birbirlerini suçlamaya başlarlar.

adana Vajinismusun ilaçlarla veya genel anestezi (bayılma) altında ilişkiye girmekle  çözüleceğine inanılır, uyutularak kaslarda gevşeme sağlanabilir ve hatta yanlış bir metod olarak vajinusmuslu kadınların genel anestezi ile uyutulup partnerleri ile cinsel ilişkiye girmeleri sağlanır ama bu sorunu çözeceğine daha da büyütebilir. Kadın uyanık olduğunda cinsel ilişkiden yine korkacaktır ve kocası ise daha evvel anestezi altında ilişki kurduğu eşine karşı zorlayıcı bir tutum izleyebilir. Bu da korkuyu arttırır. Ayrıca anestezi altında ilişkiye girilen kadın kendi kontrolü dışında bu tip bir ilişki yaşamaktan psikolojik olarak kötü etkilenebilmektedir.

         Bu yaklaşımın nedenlerin bir tanesi vajinismusun   cinsel yaklaşım, vajinaya giriş  sırasında vajenin etrafındaki kasların kasılması ve bundan dolayı cinsel ilişkiye girilememesi düşüncesidir. Bu tamamamen yanlıştır.

         Vajinismuslu kadınlara sakinleştirici ilaç, antidepresan ilaç vermekle bu sorun çözülmez, aksine bu tip ilaçların bazılarının cinsel isteği azaltıcı etkisi vardır, böylece sorun çözülmediği gibi başka bir sorun olan cinsel isteksizlikte sıkıntıya eklenmiş olur.

         Kas gevşeticiler veya alkol alıp sarhoş olup cinsel ilişkiye girme çabaları da hep hüzün ile sonuçlanır.

         Çok kolay tedavi edilebilen bir sorun olan vajinismus bu tip yanlış bilgi ve denemelerle büyür, büyür.

         Kadında sıkıntı, gerginlik  başlar, kendisinde eksiklik olduğu duygusu ile suçluluk duymaya başlar, ümitsizlik ve karamsarlığa düşer.
 
           Kadınların çoğunluğu bu durum karşısında gösterdiği tepkinin fazlalığını ve de gereksizliğini bilir, korkuya karşı verdiği tepkinin  aşırılığını mantıken bilmesi ve de bunun gereksizliğini kabul etmesi de bunu çözmeye yetmez ve bir iç karmaşa yaşar. Ben eşimi seviyorum, onu istiyorum, kanunen benim eşim, ailem onu kabul ediyor, ben kabul ediyorum, peki neden bunu yapamıyorum gibi iç karmaşalar ve bunalımlar yaşayabilir.

adana VAJINUSMU KADINLARDA SAVUNMA MEKANİZMASI

         Bazı kadınlarda cinsel isteklerinin olmadığı şeklinde düşünürler, ben ilişkiye arzu duymuyorum, duysam yapacağım ama içimden gelmiyor diye yakınırlar, bu da tamamıyla bir savunma sistemidir, insan canının yanacağından korktuğu veya zarar göreceğine inandığı veya inandırıldığı şeyi isteyebilir mi?

           Bazen çözüm olarak  vurdum duymazlık yaşar ve beni seven beni böyle de sever illa cinsel ilişki mi yaşamak gerekir gibi bir takım savunma mekanizmaları geliştirerek kendisini rahatlatmaya çalışır, ama sorun hep vardır ve her gün büyür, bir gün eşlerin her ikisi de bunu taşıyamayacak hale gelir ve ilişki biter.

adana VAJİNİSMUSLU KADINLARA EŞLERİN YAKLAŞIMI

           Erkekler başlangıçta çok ılımlı yaklaşırlar ilişkiye giremeyen eşlerine, bazen de anlayamama ve öfke ve kırılganlık hisleri arasında kalırlar. Bedensel hiç bir sorunu olmamasına rağmen bazen erkekte sertleşme sorunu da başlayabilir. Erkek sonuçta tahammülsüzleşebilir, eşini zorlayabilir veya aldatabilir.

         Bazen de hanımlarımız cinsel tedavi olmayı istedikleri halde eşlerinin sorunu önemsemediklerini, tedaviye başvurmayı ertelediklerini veya olay çözüme yaklaştığı sırada eşlerinden destek göremediklerini fark eder buna çok şaşırırlar.

         Cinsel ilişki ile ilgili kaygı ve korkular yalnızca kadınlarda olmaz bazı erkeklerde de bu olabilir. Kadınlar için bunu anlamak veya hissetmek çok zordur çünkü onlar kendi problemlerine ve de çözümlerine odaklanmışlardır. Evet, bazen bunu anlamak veya hissetmek zordur ama şöyle düşünün başka insanlarda, hatta bazen sizde bu konuda kendinizi anlayamıyorsunuz. Ama gerçek olan şu ki problem var. İşte benzer bir yaklaşımla yaklaşırsanız eşinizide anlayabilirsiniz, buda çözümü kolaylaştırır. Onunda ilişkiden korkabileceğini, canının acıyabileceği ve ilişkide penisinin zarar göreceği  düşüncesinin olabileceğini kabul etmeniz gerekebilir. 

           Cinsel Tedavi de hanımların yanı sıra, gerekirse erkeklere de kaygı ve korkularını yok edici, destek verici cinsel terapi yapılmalıdır.

         Vajinismus kadının ve erkeğin ortak bir sorunu olup, hiçbir taraf diğerini suçlamamalı veya anlayışsız olmamalıdır.

adana Vajinismusun Kesin Çözümü adana

Adana da cinsel terapist hocamız vajınismus ve diğer kadın cinselliği konusunda danışanlarına çözüm odaklı olarak yaklaşmaktadır. Kesin çözümü olan vajinismus, uzman cinsel terapist hocamız tarafından rahatlıkla tedavi edilmektedir.

  • Birinci grupta hafif immatür kişilik özellikleri gösteren ve 3 seansta vajinismus tedavisi olanlar
  • İkinci grupta orta düzeyde nevrotik olan ve 3-6 seanslık sürede vajinismus tedavisi olanlar
  • Üçüncü grupta ciddi nevrotik özellikler gösteren ve 6 seanstan uzun sürede vajinismus tedavisi olanlar
  • Dördüncü grupta ise ciddi kişilik bozukluğu gösteren ve 10 seanstan uzun vajinismus tedavi süresine rağmen tedavi olamayan veya vajinismus tedavisinden vazgeçen olgular yer almaktadır.

 

Sizlerinde vajinismus yada diğer kadın cinselliği hakkında sorunlarınız varsa uzman cinsel terapist’den doğrudan randevu alabilirsiniz.

 Uzman Cinsel Terapist

Kariyer Aile Danışmanlık Merkezi Ofisimizden Randevu Almak İçin

 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234

Kurumumuz Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığına Bağlı

Özel Aile Danışma Merkezidir.

ADANAvajinismus tedavisi, vajinismus, adana vajinismus çözümü, 3 seansta vajinismus tedavisi, vajinismusun kesin çözümü, adana cinsellik, Halil özgen, adana psikolog, adana cinsel sorunlar merkezi, kadınlarda ilişkiye girememe, cinsel soğukluk, adana vajinismus tedavi merkezi, adana kadın doğum doktoru, adana evlilik, adana cinsel sorunlar, vajinismus tedavisi, cinsel isteksizlik, adana tüp bebek, adana tüp bebek merkezi, kadınlarda cinsel ilişkiye girememe, uzman cinsel terapist, cinsel terapist, adana cinsel danışman, adana vajinismus çözümü, vajınusmus kesin çözüm adana, vajina, cinsel problemler, cinsel sıkıntılar, cinsel sorunlar

Prev Post