Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Psikolog Adana

Psikolog Adana

Psikolog Adana

Psikolog

 Psikolog Hocamız adana özel kariyer aile danışma merkezinde yaptığı çalışma alanlarına baktığımız zaman;

   Aile Terapisi, Aile Danışmanlığı kapsamında çalışmalar yapmakta olup, toplumun en küçük ve en temel yapısı olan aileyi ayakta tutma adına danışmanlık hizmeti vermektedir.  Aile kurmak, aile olmak ve ailenin parçası olmak; bireyin geleceğini ve kişiliğini, bedensel ve ruhsal bütünlüğünü oluşturan, ileri aile oluşumunu tetikleyen, dolayısıyla toplumu olumlu etkileyen önemli bir döngüdür. İhtiyaçların en çok karşılandığı doğal ortam ailedir.

   Bu sebeple işlevsel olmayan (sağlıksız) aile yapısına destek olmak, bireysel ruh sağlığına da doğrudan olumlu etki sağlayacaktır.

    AİLE DANIŞMANLIĞI, aile yasası kapsamında verilen profesyonel danışmanlık hizmetidir. Aile Danışmanı ise; İlişkiler açısından sorunu olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha kolay bir biçimde gelmelerine yardımcı olan profesyonellerdir.

    Aile Danışmanlığı çeşitli kuramlardan yola çıkarak, farklı (aileye özgü) teknikler kullanır. Aile danışması, aile üyelerinin birbirleriyle nasıl etkileşim kurduğu ile ilgilenir, niçin öyle etkileşimde bulunduğuna bakmaz. Dolayısıyla, aileyi etkileşimde bulunan bir sistem olarak ele alan bir danışmadır, bireylerle ilgilenmez.

   Aile danışmasında, davranışçı aile terapisi teknikleri, yaşantısal aile terapisi teknikleri, sembolik- deneyimsel aile terapi teknikleri, kısa süreli- çözüm odaklı aile terapisi teknikleri gibi birçok teknik kullanılır. Elbette teknikleri danışma sürecinin her şeyi değildir. Bu nedenle tek başına sonuç vermez. Teknikler, terapistin aileyi anlamasına ve aile ile iş birliği içinde sorunların kısa sürede çözümlenmesine katkı sağlar.

   Sizler de aile yapınızı ve aile ilişkilerinizi gözden geçirmek, işlevselleştirmek, varsa sorunları giderebilmek için profesyonel destek alabilirsiniz.

                                                                                      Hocamız
                                                                          Psikolog, Aile, Evlilik, Çift Danışmanı

0322 234 9 234 ve 0544 204 61 82 

Randevu Almak İçin Hemen Arayınız