Telefon: 0544 204 61 82
e-mail: adanaterapi01@gmail.com

Psikolog Ali KARAÖMERLİOĞLU

Psikolog Ali KARAÖMERLİOĞLU

Psikolog Ali KARAÖMERLİOĞLU


Bilişsel Davranışçı Psikoterapist – Cinsel Terapi Uzmanı

(Birey – Evlilik – Çocuk – Ergen)

Adana doğumlu olan Ali hocamız Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.  Şu sıralar kazandığı özel burs ile “Uzman Psikolog” unvanı alma adına Çağ Üniversitesi Genel Psikoloji Yüksek Lisans Programı‘na başlamak üzere kabul edilmiştir.

Daha sonra eğitimlerine Adnan Menderes Üniversitesi’nde devam eden psikoloğumuz Ali Bey, Uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak “Bilişsel Davranışçı Psikoterapist” unvanını almaya hak kazanmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ile depresyon, anksiyete (kaygı) bozuklukları, obsesif kompülsif bozukluklar, panik atak, kişilik bozuklukları, bağımlılık, sosyal fobi ve travma sonrası stres bozukluğu başta olmak üzere birçok ruhsal hastalığın tedavisinde daha etkin ve profesyonel müdahale edebilmektedir. 

Tüm bunların yanı sıra Uluslararası Psikologlar Derneği’nden aldığı Cinsel Terapi eğitimi ile “Cinsel Terapi Uzmanı” unvanını elde etmiştir. Psikolojik anlamda sorun yaşayan kişilere destek olmak ve aile kavramının bütünlüğünü korumak için cinsel terapi ve evlilik terapisinin oldukça önemli olduğu düşünülmektedir. Günümüzde boşanmaların büyük çoğunluğu cinsel problemlerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Ali hocamız kadınlarda vajinusmus, disparoni; erkeklerde erken boşalma ve ereksiyon (sertleşme) problemlerinin tedavisinde uzmanlaşmanın yanı sıra geçimsizlik ve bir takım çift problemlerinden şikayetçi kişiler için çift terapisinde de uzmanlaşmıştır. 

Psikolog Ali Karaömerlioğlu: 
  • 2017 yılında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM)’de alkol ve madde bağımlılarıyla grup terapisi ve bireysel danışmanlık hizmeti verip topluma tekrar kazandırılmaları adına sosyal sorumluluk projelerinde bulunmuştur. 
  • Yine aynı dönemde Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Muhafaza Servisinde akli dengesi yerinde olmadığına dair rapor sahibi cezai suçlularla beraber çoğunlukla bipolar ve şizofreni tanısı konmuş bireylerle çalışmıştır. Ve Ayrıca Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Adli Poliklinikte de bir süre görev almıştır.
  • 2017 yılının son döneminde Adana Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Birimi’nde mental retarde (zeka geriliği), demans gibi zihinsel problemli bireylerle çalışmıştır.
  • 2018 yılının ilk döneminde ise gönüllü olarak gittiği Tarsus Özel Arsoy Bakım Merkezi’nde Down sendromlu, otistik, demans, Alzheimerlı bireylerle birlikte çalışıp sosyal projelerde bulunmuş olup halen birçok sosyal projede alanında hizmet vermektedir.
  • Ocak 2018 – Haziran 2018 arasında maddi durumu psikolojik destek ve danışma almaya yetmeyen üniversiteli gençlere ücretsiz danışmanlık veren bir projede gönüllü psikolog olarak çalışmıştır ve depresyon, sınav kaygısı, panik atak, anksiyete vb. birçok rahatsızlığa sahip onlarca kişiyle yüzlerce seans görüşme almıştır.
  • Bu dönemlerden sonra şu anda Özel Adana Kariyer Aile Danışma Merkezinde aktif şekilde danışanlarına psikoterapi hizmeti vermektedir.
Her gün biraz daha gelişen, değişen ve genişleyen psikoloji bilimine hizmet eden, dinamik, donanımlı, empatik, nötr, farkındalığı yüksek ve kendisiyle barışık bir psikolog olarak kendini sürekli güncelleyen, her yeni makale, tez ve bulguyu bulan ve takip eden, ruh sağlığı yerinde, yaşam doyumu, iş doyumu ve hayat kalitesi yüksek, sağlıklı aile ve sosyal ilişkilere sahip bireyler yetişmesi adına psikolojinin bilimsel etiğine bağlı şekilde psikolojik danışma hizmeti sunmaktadır ve bu konuda oldukça iyi bir deneyime sahip olduğunu düşündüğümüz Psikolog Ali Karaömerlioğlu sizleri Özel Adana Kariyer Aile Danışma Merkezimizde beklemektedir.

Psikolog Ali Karaömerlioğlu ile direkt görüşmek ve randevu için:

0553 015 28 19
Merkezden randevu için: 0544 204 61 82 ve 0322 234 9 234